Šahtar prosuo 'nemoguće'

VIDEO Maribor kreirao novu senzaciju, Totti utišao Manchester!

Interesantan rasplet utakmica vidjeli smo u skupinama E, G i H Lige prvaka.

Najveće iznenađenje večeri je Maribor koji je remizirao sa Schalkeom u Gelsenkirchenu 1:1 i na taj način ostao neporažen i nakon drugog kola u Ligi prvaka (Slovenci su na startu LP-a uzeli bod u Ljudskom vrtu protiv lisabonskog Sportinga).

Spektakularan sudar u Parizu: PSG bez Ibre nokautirao Barcu!

Damjan Bohar je u 37. minuti doveo u vodstvo Štajerce i razgalio Viole, a premda je Schalke početkom drugog poluvremena izjednačio (Klaas-Jan Huntelaar u 56. minuti) Maribor je do kraja izdržao i uzeo veliki bod.

Golove utakmice Schalke - Maribor možete pogledati OVDJE.

U drugoj utakmici skupine G Chelsea je rutinski odradio gostovanje u Lisabonu kod Sportinga, pogodak Nemanje Matiće iz 34. minute bio je dovoljan trupama Josea Mourinha da ostvare prva tri boda u ovosezonskoj Ligi prvaka.

Golove utakmice Sporting - Chelsea možete pogledati OVDJE.

Nakon što je Bayern u Moskvi ostvario i drugu pobjedu Manchester City je u skupini E ugostio Romu i poveo golom Sergija Aguera iz jedanaesterca u četvrtoj minuti. Talijani su se vrlo brzo pribrali i sredinom prvog dijela Francesco Totti postavlja konačnih 1:1.

Golove utakmice Manchester City - Roma možete pogledati OVDJE.

Veliko iznenađenje je i pobjeda BATE Borisova (2:1) protiv Athletic Bilbaa u skupini H. Bjelorusi su vodili zgodicima Polyakova i Karnitskog, u posljednjim trenucima prvog dijela smanjio je Aduriz, ali BATE je izdržao sve nalete Baska u drugom dijelu i upisao veliki skalp.

Nevjerojatan scenarij dogodio se na utakmici Šahtar - Porto. U prvom poluvremenu Portugalci su promašili jedanaesterac (vratar Pjatov obranio je udarac Yasinea Brahimija) da bi u 52. minuti Alex Teixeira doveo Rudare u vodstvo.

Kada je Luiz Adriano u 85. povećao na 2:0 činilo se da je pitanje pobjednika riješeno, ali nije tako mislio Jackson Martinez koji prvo u 89. realizira penal, a onda u sudačkoj nadoknadi pogađa i iz igre za 2:2.

Kapetan hrvatske reprezentacije i Šahtara Darijo Srna odigrao je svih 90 minuta, a u 48. je dobio žuti karton.