Dva gola Aguera

Preokret protiv drugoligaša: City prošao popravni ispit

U jedinoj ponovljenoj utakmici petog kola FA kupa veliki favoriti su upisali pobjedu.

Manchester City je sa 5:1 pobijedio Huddersfield i plasirao se u četvrtfinale FA kupa.

Trećeplasirani klub Championshipa prije 10-ak dana je na svom stadionu sačuvao mrežu netaknutom i izborio ponovljenu utakmicu na Etihadu.

Revanš nije mogao bolje početi za Huddersfield - u sedmoj minuti je Harry Bunn zabio za veliko slavlje gostujućih navijača.

Prednost je potrajala do 30. minute kada je proradio City.

Leroy Sane je tada izjednačio, a tri minute kasnije Sergio Aguero preokrenuo rezultat.

Prije odlaska na odmor stigao je City i uvećati prednost (strijelac je u 38. minuti bio Pablo Zabaleta).

U drugom dijelu je Sergio Aguero postigao svoj drugi gol u 73. minuti, a u 90. je Kelechi Iheanacho postavio konačan rezultat.

Ždrijeb četvrtfinala obavljen je još nakon utakmica prethodne faze, a parovi su: