Lyon šokirao Marseille i gurnuo Bordeaux prema naslovu

Igrači Marseillea poraženi su 3-1 od Lyona na svom Velodromeu u derbi utakmici 36. kola francuskog nogometnog prvenstva. Ovim su porazom Marseilleovi nogometaši ispustili korak za vodećim Bordeauxom s kojim su bili bodovno izjednačeni prije derbi susreta vikenda u Le Championnatu.

Od dva šoka izazvana pogocima Karima Benzeme (petnaesti i šesnaesti u sezoni) drugoplasirana momčad prvenstva nije se uspjela oporaviti, te sada dva kola prije kraja prvenstva zaostaju za vodećim klubom lige tri boda.

Sjajni 21-godišnji Francuz pogodio je s bijele točke u 31. minuti, a potom je, dvanaest minuta kasnije još jednom smjestio loptu iza Stevea Mandande. Rezultat je uspio smanjiti Sylvain Wiltord u 81. minuti susreta, da bi konačnih 3-1 iz slobodnog udarca pogodio Jouninho u trećoj minuti sudačke nadoknade igre.