19 golova u četiri utakmice

Ludilo u LP: Liverpool i Bayern osramotili Real i Sporting

Kakva je ovo bila večer drugog kruga osmine finala Lige prvaka! Liverpool je na Anfieldu doslovno pregazio veliki Real, Chelsea je izbacio Juventus, Bayern je ponovo osramotio Sporting zabivši mu 12 pogodaka u dvije utakmice, a Villareal se slavodobitno vraća iz Atene.

Luda, luda večer Lige prvaka. Liverpool je izbacio veliki Real, no ne samo to, Liverpool je pregazio Madrižane i osramotio ih dovoljno za sljedećih deset godina. Četiri komada u mreži Casillasa nitko nije očekivao, pogotovo nakon što su Redse prozvali defanzivcima koji ne igraju nogomet.

Torres je načeo Real već u 16. minuti, a 12 minuta kasnije Gerrard povećava vodstvo iz 11-erca. Kapetan Liverpoola zabio je svoj drugi gol u 47. minuti, a konačni nokaut Madrižanima zadao je Dossena u 88. minuti. Liverpool je tako s ukupnih 5:0 potpuno ponizio veliki Real koji je jedina momčad koja nije postigla gol u osmini finala.

Što tek reći za utakmicu između Bayerna i Sportinga. Nakon što su Bavarci u prvoj utakmici deklasirali Portugalce s čak 5:0 u Lisabonu, domaćin je večeras na teren poslao, ne možda drugu, ali kombiniranu momčad bez Tonija i Riberyja. No Bayern je dao nevjerojatnih sedam golova izbezumljenim igračima Sportinga što je za osminu finala Lige prvaka stvarno podvig, ili sramota ovisno s koje strane gledate.

Podolski je dao dva (7, 34), po jedan gol su dali Schweinsteiger (43), Klose (82), Van Bommel (74) i Muller (90), a autogol je postigao Polga (39). Portugalci su dali i počasni gol, a strijelac je bio Moutinho (42).

Chelsea je uspio izbaciti Juventus iako su domaći poveli golom Iaquinte u 19. minuti. Chelsea je izjednačio preko Essiena u 45., a Del Piero vratio nadu Torinezima iz 11-erca u 74. minuti. Ipak, crveni karton Chiellinija u 70. minuti bio je ključan pa je Drogba pogotkom u 83. minuti donio Englezima prolaz.

Rukavina i Galinović nisu uspjeli na svom terenu pobijediti Villareal. Panathinaikos je imao 1:1 iz prve utakmice, no 'Žuta podmornica' došla je do pobjede 2:1 usred Atene. Poveli su gosti preko Ibagaze u 49. minuti, a izjednačenje domaćinu donio je Mantzios šest minuta kasnije. Prolaz za Villareal donosi Llorente zgoditkom u 70. minuti.