hat-trick Lacazettea

Ligue 1: Monaco poražen kod Bordeauxa, Subašić i Pašalić nastupili

U posljednja dva susreta 13. kola francuskog nogometnog prvenstva Lyon i Bordeaux su ostvarili pobjede protiv St Etiennea i Monaca...

Lyon je u derbiju 'Rhone-Alpes' pobijedio St Etienne 3-0 probivši se tako na drugo mjesto ljestvice. Sva tri gola na utakmici zabio je Alexandre Lacazette (41, 60, 90).

U drugom dvoboju Bordeaux je porazio Monaco 3-1. Momčad iz Kneževine je povela u 23. minuti golom Heldera Coste, no Bordeaux je do odmora okrenuo rezultat golovima Nicolasa Maurice-Belayja (36) i Cedrica Yamberea (40). U 48. minuti Jaroslav Plašil je zabio i treći pogodak za domaćine i tako gurnuo Girordince pred vrata pobjede. Danijel Subašić je branio za Monaco, dok je Mario Pašalić igrao do 75. minute.

U ranije odigranom susretu Nica je na Velodromeu pobijedila Marseille 1-0 golom Valerea Germaina u 16. minuti. Bila je to već četvrta gostujuća pobjeda Nice ove sezone i samo je prvak PSG osvojio više bodova na gostovanjima ove sezone.

Na ljestvici vodi PSG sa 35 bodova, Lyon je drugi sa 25 bodova, a treći je Caen sa 24 boda.

Ligue 1, 13. kolo:
Lyon - St Etienne 3-0 (Lacazette 41, 60, 90)
Bordeaux - Monaco 3-1 (Maurice-Belay 36, Yambere 40, Plašil 48 / Costa 23)
Marseille - Nica 0-1 (Germain 16)
Lorient - Troyes 4-1 (Jeannot 33, Moukandjo 58, 90+2-11m, Ndong 78 / Nivet 62-11m)
Lille - Bastia 1-1 (Sidibe 87 / Danic 73)
Reims - Ajaccio 1-2 (Kyei 77 / Boutaib 34, Zoua 71)
Montpellier - Nantes 2-1 (Roussillon 12, Hilton 90 / Bammou 63)
Caen - Guingamp 2-1 (Feret 62, Delort 71 / Leveque 85)
PSG - Toulouse 5-0 (Di Maria 6, Ibrahimovic 18,75, Moura 66, Lavezzi 78)
Angers - Rennes 0-2 (Doucoure 4, Fernandes 61)