Liga Uefa: Copenhagen ukrao bod Valenciji, Sevilla podbacila u Liegeu

U posljednjim minutama utakmice Copenhagen je na Mestalli izjednačio i iz Valencije kući odnio bod, a Sevilla je u Liegeu propustila priliku da 'zasjedne' na prvo mjesto Skupine C. Važne pobjede na gostovanjima ostvarili su CSKA, Udinese i Galatasaray.

Valencia i FC Copenhagen igrali su neočekivanih 1:1. Valencia je povela zgoditkom Fernanda Morientesa u 61. minuti, a gosti su došli do boda pogotkom Cesara Santina pet minuta prije kraja.

Sevilli je na gostovanju kod belgijskog Standarda presudio reprezentativac Konga Dieumerci Mbokani već u 38. minuti.

A nakon uvjerljive pobjede nad Portsmouthom, Braga je bila nadomak osvajanja boda i na San Siru, no Milan je u samoj završnici utakmice ubacio u 'petu brzinu' i pogotkom Ronaldinha u 3. minuti sudačke nadoknade uzeo sva tri boda.

SKUPINA A

Racing Santander - Schalke 1:1 (Mohamed Tchite 57//Orlando Engelaar 61). Ivan Rakitić igrao do 65. minute.

Manchester City - Twente Enschede 3:2 (Shaun Wright-Phillips 2, Robinho 57,Benjani Mwaruwari 62// Eljero Elia 17, Rob Wielaert 65)

1. FC Schalke 04 2 1 1 0 4:2 4

2. Manchester City 1 1 0 0 3:2 3

3. Twente Enschede 2 1 0 1 3:3 3

4. Racing Santander 2 0 1 1 1:2 1

5. Paris St. Germain 1 0 0 1 1:3 0

SKUPINA B

Metalist Harkiv - Hertha BSC 0:0 (Josip Šimunić igrao cijelu utakmicu za Herthu, žuti karton)

Benfica Lisabon - Galatasaray 0:2 (Emre Asik 51, Umit Karan 69)

1. Galatasaray Istanbul 2 2 0 0 3:0 6

2. Hertha BSC 2 0 2 0 1:1 2

3. Metalist Harkiv 1 0 1 0 0:0 1

4. Benfica Lisabon 2 0 1 1 1:3 1

5. Olimpiakos Pireus 1 0 0 1 0:1 0

SKUPINA C

VfB Stuttgart - Partizan Beograd 2:0 (Mario Gomez 77, 80)

Standard Liege - Sevilla 1:0 (Dieudonne Mbokani 38)

1. Sampdoria Genova 1 1 0 0 2:1 3

FC Sevilla 2 1 0 1 2:1 3

3. Standard Liege 1 1 0 0 1:0 3

4. VfB Stuttgart 2 1 0 1 2:2 3

5. Partizan Beograd 2 0 0 2 1:4 0

SKUPINA D:

Spartak Moskva - Udinese 1:2 (Clemente Rodriguez 17//Fabio Quagliarella 12, 60-pen). CK: Giovanni Pasquale (Udi,86)

Tottenham Hotspur - Dinamo Zagreb 4:0 (Darren Bent 30, 33, 70, Tom Huddlestone 59)

1. Udinese Calcio 2 2 0 0 4:1 6

2. Tottenham Hotspur 2 1 0 1 4:2 3

3. Dinamo Zagreb 2 1 0 1 3:6 3

4. NEC Nijmegen 1 0 0 1 2:3 0

5. Spartak Moskva 1 0 0 1 1:2 0

SKUPINA E

VfL Wolfsburg - Heerenveen 5:1 (Edin Džeko 34, 61, Grafite 39, Zvjezdan Misimović 53, Jacek Krzynowek 71//Mika Vayrynen 31). Danijel Pranjić igrao cijelu utakmicu za goste.

AC Milan - SC Braga 1:0 (Ronaldinho 90+3)

1. AC Milan 2 2 0 0 4:1 6

2. VfL Wolfsburg 1 1 0 0 5:1 3

3. SC Braga 2 1 0 1 3:1 3

4. FC Portsmouth 1 0 0 1 0:3 0

5. SC Heerenveen 2 0 0 2 2:8 0

SKUPINA F

Ajax Amsterdam - Žilina 1:0 (Luis Suarez 41)

Slavia Prag - Aston Villa 0:1 (John Carew 26)

1. Aston Villa 2 2 0 0 3:1 6

2. Hamburger SV 1 1 0 0 2:1 3

3. Ajax Amsterdam 2 1 0 1 2:2 3

4. Slavia Prag 1 0 0 1 0:1 0

5. MSK Žilina 2 0 0 2 1:3 0

SKUPINA G

St Etienne - Rosenborg Trondheim 3:0 (Ilan 59, Paulo Machado 63, Kevin Mirallas 76)

Valencia - FC Copenhagen 1:1 (Morientes 61, Santino 85)

1 St Etienne 2 2 0 0 6 1 6

2 Valencia 1 0 1 0 1 1 1

3 Club Bruges 1 0 1 0 0 0 1

4 FC Copenhagen 2 0 1 1 2 4 1

5 Rosenborg Trondheim 2 0 1 1 0 3 1

SKUPINA H

Lech Poznan - AS Nancy 2:2 (Slawomir Peszko 5, Semir Stilić 22//Chris Malonga 10, Monsef Zerka 81)

Feyenoord Rotterdam - CSKA Moskva 1:3 (Giovanni van Bronckhorst 29//Vasilij Berezucki 14, Vagner Love 40, 81). CK: Jevgenij Aldonjin (CSKA,83).