remi porta i rome

Subašić i Šimunović na korak od Lige prvaka: Monaco slavio u gostima

Odigrani su svi susreti 1. utakmica play-off runde Lige prvaka...

U prvom susretu završnog pretkola nogometne Lige prvaka Porto i Roma su odigrali 1-1, Monaco je na gostovanju pobijedio Villarreal 2-1, a Celtic je u 'ljepotici' večeri porazio Hapoel Beer Shevu 5-2.

Roma je na stadionu Dragao povela autogolom Felipea u 21. minuti, no u 43. minuti se dogodio možda i ključni trenutak utakmice. Talijani su ostali s igračem manje nakon što je zbog drugog žutog kartona isključen Thomas Vermaelen. U nastavku susreta Porto je uspio izjednačiti iz kaznenog udarca kojeg je u 62. minuti realizirao Andre Silva.

Monaco našeg Danijela Subašića načinio je veliki korak prema Ligi prvaka nakon što je u prvom susretu na gostovanju pobijedio Villarreal 2-1. Golove za momčad iz 'Kneževine' zabili su Fabinho (3-11m) i Bernardo Silva (72), dok je pogodak za domaćine zabio Alexandre Pato u 36. minuti.

Celtic je u sjajnom susretu pobijedio izraelski Hapoel Beer Shevu 5-2. Škoti su na poluvremenu vodili 3-0 golovima Toma Rogica (9) i Leigha Griffithsa 39, 45+1), no Hapoel je u nastavku s dva brza pogotka smanjio na 2-3. Strijelci su bili Lucio Maranhao (55) i Melikson (57). U 73. minuti je Dembele zabio i četvrti gol za Celtic, a uvjerljivu pobjedu domaćina potvrdio je Brown u 85. minuti.

Hrvatski nogometaš Jozo Šimunović nije nastupio za Celtic zbog ozljede.

Uzvratni susreti su 23. kolovoza.

Liga prvaka, play-off, 1. utakmice:

Celtic (Ško) - Hapoel Beer Sheva (Izr) 5-2 (Rogic 9, Griffiths 39, 45+1, Dembele 73, Brown 85 / Maranhao 55, Melikson 57)

Porto (Por) - Roma (Ita) 1-1 (Andre Silva 62-11m / Felipe 21-ag)

Villarreal (Špa) - Monaco (Fra) 1-2 (Pato 36 / Fabinho 3-11m, Silva 72)

Dundalk (Irs) - Legia Varšava (Polj) 0-2 (Nikolić 5-11m, Prijović 90+3)

Ludogorec (Bug) - Viktoria Plzen (Češ) 2-0 (Moti 51-11m, Misidjan 64)