Svi Hrvati u polufinalu?

Kup UEFA: Uspješna večer 'hrvatskih' klubova

Sva četiri kluba u četvrtfinalu Kupa UEFA za koja igraju hrvatski nogometaši ostvarili su odlične rezultate pred uzvrate. HSV je pobijedio Man City, Werder Udinese, a Srnin Šahtar Marseille. Nije pobijedio kijevski Dynamo, no Vukojević i Sablić vraćaju se s 'nulom'.

HSV je u Hamburgu pobijedio Manchester City 3:1, a identičnim rezultatom je Werder slavio protiv Udinesea. Šahtar je u Donjecku slavio protiv Olympique Marseille 2:0, dok su PSG i Dynamo u Parizu odigrali 0:0.

City je poveo u Hamburgu već u prvoj minuti nakon sjajne akcije Irelanda i Robinha koju je Ireland zaključio golom. Međutim, već osam minuta kasnije domaćin je izjednačio nakon što je Joris Mathijsen udarcem glavom svladao Givena nakon ubačaja iz kornera. U nastavku prvog poluvremena HSV je imao još nekoliko sjajnih prilika, no vratar Citya je bio iznimno raspoložen. U samoj završnici prvog dijela priliku je imao i naš Ivica Olić, no njegov volej je završio preko gola.

U nastavku utakmice HSV je nastavio s pritiskom i trud se isplatio u 63. minuti kada je Piotr Trochowski doveo njemačku momčad u vodstvo pogotkom iz jedanaesterca. Konačna potvrda odlične partije HSV-a stigla je u 79. minuti kada je Jose Paolo Guerrero postigao treći pogodak. Guerrero je u igru ušao osam minuta ranije umjesto našeg Ivice Olića, dok je Mladen Petrić na terenu proveo cijeli susret.

Olić i Petrić zajedno 37 pogodaka

Hrvatski reprezentativci Olić i Petrić nisu se upisali među strijelce no ove sezone su vodeći napadački dvojac HSV-a sa ukupno 37 pogodaka. Olić je u prvenstvu zabio sedam pogodaka uz dvije asistencije, u Kupu Uefa je također zabio sedam golova uz jednu asistenciju, dok je u njemačkom Kupu pet puta tresao suparničke mreže uz jednu asistenciju. Petrić je postigao deset pogodaka u Bundesligi uz četiri asista, pet u Kupu Uefa uz četiri asistencije, te tri u Kupu.

Uspješnu večer njemačkih klubova upotpunio je Werder koji je u Bremenu identičnim rezultatom pobijedio Udinese. Strijelci za Werder su bili Diego (34, 67) i Hugo Almeida (69), dok je tračak nade Talijanima uoči uzvrata donio Fabio Quagliarella pogotkom tri minute prije kraja utakmice. Hrvatski nogometaš Jurica Vranješ nije nastupio za Werder.

Srnin Šahtar prema polufinalu

Šahtar je u Donjecku pobijedio Olympique Marseille 2:0, a pogotke su postigli Tomas Huebschman (39) i Jadson (65). Najbolju priliku za OM imao je Mamadou Niang i to u 36. minuti, no nije bio precizan. Hrvatski reprezentativac Darijo Srna odigrao je za Šahtar svih 90 minuta i sudjelovao je u akciji kod prvog gola.

Francusko - ukrajinski dvoboj odigran je i na Parku prinčeva gdje su snage odmjerili PSG i kijevski Dynamo, a utakmica je završila 0:0. Za goste su igrali hrvatski nogometaši Ognjen Vukojević i Goran Sabljić i to svih 90 minuta.

Rezultati četvrtfinalnih utakmica Kupa UEFA:

Šahtar (Ukr) - Olympique Marseille (Fra) 2:0 (Huebschman 39, Jadson 65)

HSV (Njem) - Manchester City (Eng) 3:1 (Mathijsen 9, Trochowski 63-11m, Guerrero 79 / Ireland 1)

PSG (Fra) - - Dynamo Kijev (Ukr) 0:0

Werder Bremen (Njem) - Udinese (Ita) 3:1 (Diego 34, 67, Almeida 69 / Quagliarella 87)

Uzvratni susreti na rasporedu su 16. travnja.