Olić vrlo dobar protiv Citya

Kup Uefa: Svi Hrvati uspješni

Šahtar je bio uvjerljiv protiv Marseillea. Nakon što su slavili u Donjecku sa 2:1 su slavili i na Velodromeu. Super utakmice odigrane su u Manchesteru i u Udinama. Dalje su ipak otišli favoriti iz prvih utakmica, ali bilo je vatre…

Marseille - Šahtar 1:2
Strijelci za ukrajinski sastav bili su Fernandinho i Luiz Adriano dok je pogodak za OM postigao Hatem Ben Arfa. Hrvatski reprezentativac Darijo Srna odigrao je cijeli susret za Šahtar.

Udinese - Werder 3:3

Udinese je odigrao sjajno prvo poluvrijeme u kojem je poveo 3:1 i tako izjednačio rezultat iz prve utakmice, no gosti su u nastavku utakmice s dva pogotka otklonili sve dvojbe.

Inler i Quagliarella dva puta pogađali su u prvom poluvremenu za Talijane, a Diego za Werder. U drugom poluvremenu se bude zeleno – bijeli iz Bremena. Diego svojim drugim golom i Pizzaro točkom na i potvrđuju prolazak dalje Werdera.
Jurica Vranješ nije bio u krugu kandidata za momčad Werdera.

Manchester City - HSV 2:1

Paolo Guerrero je šokirao domaće u 12 minuti nakon što mu je Olić asistirao. Ubrzo nakon sumnjivog jedanaesterca bude se domaćini, Elano pogađa s bijele točke u 17 minuti.
Caicedo u 50. minuti dovodi nebesko plave u vodstvo. Robinho i Elano su konstantne prijetnje.

S druge strane Guerrero i Olić par puta su opasno priprijetili.
Brazilac Elano je iz slobodnih udaraca uzdrmao vratnicu i gredu. Domaćinu je lov na dva pogotka razlike otežalo isključenje kapetana Richarda Dunnea u 75. minuti. Dunne je oba dva kartona dobio nakon prekršaja na Oliću pa potom na Petriću.

U redovima HSV-a svih 90 minuta je odigrao Ivica Olić koji je u 88. minuti imao sjajnu priliku, no Shay Given je obranio njegov udarac. Mladen Petrić je ušao u igru u 74. minuti.