Poljac se izvukli protiv Udinesea

Kup UEFA: Nizozemci pokorili Francusku i Italiju

Velika iznenađenja priredili su nizozemski klubovi u sinoćnjim utakmicama Kupa UEFA. Ajax je slavio u Firenci, a Twente u Marseilleu čime su napravili odličan posao pred uzvratne utakmice.

Nizozemski nogometni prvoligaši Ajax i Twente upisali su pobjede u prvim susretima 16-ine finala Kupa Uefa - Ajax je Firenzi pobijedio Fiorentinu 1:0, dok je Twente identičnim rezultatom u Marseilleu pobijedio Olympique.

Strijelac jedinog pogotka za Ajax bio je Kennedy Bakiricioglu u 60. minuti utakmice. U redovima nizozemskog sastava nije bilo ozlijeđenog Argentinca hrvatskih korijena Daria Cvitanicha, niti Darka Bodula.

Identičnim rezultatom slavio je i nizozemski Twente na gostovanju protiv Olympique Marseillea. Pogodak koji je Twenteu otvorio vrata osmine finala postigao je Marko Arnautović u 22. minuti utakmice. Uzvratni susreti na rasporedu su 26. veljače.

Ajaxovi navijači stvarali nerede

Spomenimo i da je sedam navijača nizozemskog nogometnog prvoligaša Ajaxa završilo u pritvoru u Firenzi zbog uništavanja jednog automobila. Do incidenta je došlo kada se skupina od 20-tak Nizozemaca sukobila s jednim mladićem u središtu Firenze i potom počela udarati rukama i nogama po njegovom automobilu. Nesretnog Talijana spasila je policija koja je uspjela privesti sedmoricu izgrednika, dok su se ostali pobjegli. Privedeni su stari između 19 i 25 godina. Sada ih očekuje novčana kazna, a zabranjen im je odlazak na utakmicu.

U Poznanu su poljski Lech i talijanski Udinese odigrali bez pobjednika, 2:2. Talijani su golovima Fabia Quagliarelle (50) i Manuela Arbolede (55-autogol) vodili 2:0, no Poznan je u završnici utakmice uspio iščupati bod. Strijelci su bili Hernan Rengifo (81) i Manuel Arboleda (84). Na vratima poljskog sastava branio je bivši član zagrebačkog Dinama Ivan Turina.