Poznati svi polufinalisti

Senzacionalna večer u Kupu kralja: Nakon Reala ispala i Barcelona, i to golom u 93. minuti!

Ne događa se baš često da u istoj večeri poraze dožive i Barcelona i Real Madrid.

Nogometaši Athletic Bilbaa posljednji su polufinalisti ovosezonskog izdanja Kupa kralja. Oni su u četvrtfinalu na svom San Mamesu svladali Barcelonu1:0 (0:0).

Pogodak za veliku pobjedu postigao je Inaki Williams u trećoj minuti sudačke nadoknade.

Hrvatski reprezentativni veznjak Ivan Rakitić igrao je za Barcelonu do 69. minute.

Bio je to susret dvaju najtrofejnijih klubova u Kupu kralja. Barcelona je ovo natjecanje osvajala rekordnih 30 puta, dok je Athletic 23 puta slavio, no posljednji put još 1984. godine. U 21. stoljeću Athletic je tri puta stizao do finala, 2009., 2012. i 2015., ali je svaki put gubio upravo od Barcelone.

U petak ždrijeb polufinala

Ranije u četvrtak još je jedan baskijski klub izborio polufinale izbacivši drugog velikana, Real Sociedad iz San Sebastiana s 4:3 (1:0) kao gost svladao je Real Madrid.

gol expired Teški nokaut u Madridu: Real kod kuće primio četiri pogotka i ispao iz Kupa! divider

Još u utorak u polufinale se plasirala Granada pobjedom 2:1 protiv lanjskog pobjednika Valencije, a u srijedu je među posljednja četiri sastava ušao i drugoligaš Mirandes uspjehom 4:2 protiv Villarreala. Niti jedan od tih dvaju sastava dosad nije osvajao Kup.

Ždrijeb polufinala, koje će se igrati na dvije utakmice, održat će se u petak.