Trajali su 10 godina

Kobni preokret na domaćem terenu: Stoke City ispao iz Premierlige!

Prva utakmica subotnjeg programa 37. kola Premierlige igrala se u Stoke-on-Trentu.

Stoke City je kod kuće izgubio od Crystal Palacea s 1:2 u sklopu 37. kola Premierlige i time izgubio i teoretske izglede za ostanak u društvu najboljih. Nakon 10 uzastopnih sezona u Premierligi, Stoke se vraća u Championship.

Trenutno Stoke ima 30 bodova, tri manje od 17. Swansea Cityja, a dva manje od 18. Southamptona, no kako će Swansea i Southampton igrati međusobno u utorak jedan od ta dva sastava postat će nedostižan za Stoke.

Inače, razvoj događaja na Britannia stadionu nije bio tako crn za domaćine. Preko Xherdana Shaqirija su poveli u 42. minuti i s vodstvom otišli na poluvrijeme.

Ali, u 68. je James McArthur izjednačio, a u 86. Patrick van Aanholt zabio za potpuni preokret i veliko slavlje Crystal Palacea jer oni su s ovom pobjedom, osim što su Stoke poslali među drugoligaše, sebi osigurali ostanak.

VIDEO ----> Stoke City - Crystal Palace 1:2