Rijeka u Norvešku

Kakvo brutalno demoliranje: Atalanta protutnjala Sarajevom s osam komada!

S velikim nestrpljenjem Sarajlije su čekale uzvrat protiv gostiju iz Bergama, ali vrlo brzo je uslijedio hladan tuš.

Slavlje igrača Atalante (Foto: AFP) (Foto: Afp)

Sarajevo - Atalanta 0:8, nevjerojatan je rezultat uzvratne utakmice drugog pretkola Europske lige.

Na krcatom Koševu Talijani nisu imali milosti nakon što su ih Sarajlije u prvom dvoboju iznenadile izvukavši 2:2. Prije tjedan dana je Atalanta dominirala, postigla dva pogotka i promašila pregršt prilika što im se osvetilo u drugom poluvremenu kada je Sarajevo postiglo dva gola i oživjelo nadu da na svom stadionu može prirediti senzaciju.

No, ništa od toga...

U četvrtoj minuti je branič Jose Palomino nagovijestio potop Sarajlija. Već nakon pola sata Atalanta je imala četiri gola prednosti, na poluvremenu pet, a u nastavku je gambijski napadač Musa Barrow postigao hat-trick za monstruoznih 0:8 i ukupnih 2:10 u korist Atalante.

U trećem pretkolu će igrati dva hrvatska predstavnika - Hajduk protiv Steaue, a Rijeka, koja se u ovoj fazi uključuje u natjecanje, protiv norveškog Sarpsborga koji je s 1:0 u uzvratu svladao švicarski St. Gallen i prošao zahvaljujući pogotku postignutom u gostima.