važna tri boda

Atalanta sve bliže plasmanu u Ligu prvaka naredne sezone: Mario Pašalić ponovno dobar

Atalanta je svladala Romu (2:1) u borbi za peto mjesto u Serie A i plasman u Ligu prvaka.

Mario Pašalić (Foto: Afp)

Atalanta je napravili veliki korak prema plasmanu u Ligu prvaka iduće sezone! Mario Pašlić i društvo svladali su Romu, izravnog konkurenta za peto mjesto, rezultatom 2:1 u susretu 36. kola talijanske Serie A.

Junak pobjede Atalante bio je Belgijanac De Ketelaere (18, 20) koji je postigao dva gola u samo dvije minute u prvoj četvrtini utakmice. Do kraja dvoboja Roma je samo smanjila na 2:1 preko Pellegrinija (66-11m) iz kaznenog udarca.

Hrvatski reprezentativni veznjak Mario Pašalić igrao je do 75. minute za Atalantu.

Peta Atalanta sada ima 63 boda, tri više uz utakmicu manje odigranu od šeste Rome, a uz prvenstvo sastav iz Bergama bi Ligu prvaka mogao izboriti i ukoliko osvoji Europsku ligu u kojoj je stigao do finala u kojem će igrati protiv Bayera iz Leverkusena.

Josip Stanišić VIDEO Stanišić upisao gol i asistenciju za Bayer: Apotekari nastavili čudesan niz bez poraza divider

Jure Ivanković Trener Hajduka: ''Borbenost i želja su bili na vrhunskom nivou, to nam je nedostajalo ranije" divider

Torcida u Puli VIDEO Pogledajte kako je Torcida ispratila igrače Hajduka nakon remija u Puli divider