Istra srušila Lokomotivu

Bodovi spasa za Puljane usred Zagreba: Teška ozljeda Radonjića!

U susretu 32. kola Prve HNL Istra 1961 je kao gost svladala Lokomotivu sa 2-1 (1-1).

Strijelci: 1-0 Begonja (32), 1-1 Repić (38), 1-2 Gregov (49).

Pred 200 gledatelja na stadionu u Kranjčevićevoj ulici sudio je Vučkov iz Rijeke.

Posao Istri olakšao je Doležal koji je do 11. minute skupio dva žuta kartona pa su lokosi ostali s igračem manje. Prvi karton dobio je zbog žestokog prekršaja na Dejanu Radonjiću te ga teško ozlijedio. Napadača Istre morali su iznijeti na nosilima.

Ipak, Lokomotiva je i s igračem više povela. U 32. minuti Brkić je istrčao i izbio loptu do Begonje koji je s 40-ak metara pogodio praznu mrežu.

Istra je izjednačila šest minuta kasnije preko Repića, a konačni rezultat postavio je Gregov koji je zabio glavom.

Ovom pobjedom osma Istra 1961 je stigla na 33 boda, tri više od pretposljednjeg Osijeka i posljednjeg Zadra, dok je Lokomotiva ostala četvrta sa 42 boda, jednim manje od trećeg Hajduka.

Dinamo je još u subotu osigurao 10. uzastopni naslov prvaka sa 80 bodova, 15 više od druge Rijeke.