E, sad će biti svega

Island uz bok Hrvatskoj: Sjajni Sigurdsson nokautirao Ukrajinu!

Paralelno s dvobojem u Eskisehiru, pratili smo i što se događa u Reykjaviku (i Skadru).

Uoči posljednja dva kola u skupini I kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo vlada totalna gužva nakon rezultata osmog kola.

Hrvatska je izgubila u Turskoj, a Island kod kuće s 2:0 pobijedio Ukrajinu pa se sada četiri reprezentacije nalaze unutar dva boda.

Doduše, Vatreni su još uvijek vodeći jer se u kvalifikacijama za SP kod određivanja kriterija u slučaju jednakog broja bodova kao prvi kriterij uzima gol-razlika. Unatoč tome, situacija je takva da će Hrvatska za plasman strepiti sve do posljednjeg kola i gostovanja u Ukrajini.

Što se večerašnjih susreta tiče, islandski junak bio je Gylfi Sigurdsson koji je postigao oba pogotka Ukrajincima.

Nakon što je nedavno šokirao sve navijače Hajduka golčinom s centra, Sigurdsson je Ukrajini zabio prvo u 47., a potom i u 66. minuti za supervažna tri boda Islanđana.

U trećoj utakmici je Finska, nakon što je u prošlom kolu iznenadila Island, potvrdila vrlo dobru formu trijumfom u Skadru protiv Kosova s 1:0. U 83. minuti je strijelac pobjedničkog pogotka bio Teemu Pukki, napadač danskog Brondbyja.