Mogu li se spasiti?

Rudeš sredio Inter i upisao prvu pobjedu u novoj sezoni

24. kolo Hrvatski Telekom Prve lige otvoreno je dvobojem na stadionu u Kranjčevićevoj ulici u Zagrebu.

U prvoj utakmici 24. kola HNL-a Rudeš je pobijedio Inter Zaprešić s 2:0 i stigao do prvog trijumfa u ovoj sezoni.

Do ovog dvoboja učinak Rudeša bio je katastrofalan: 0 pobjeda, 4 remija i 19 poraza.

Ali, protiv gostiju iz Zaprešića uspjeli su prekinuti crni niz bez pobjede.

Nakon što u prvom poluvremenu nije bilo golova, već u prvoj minuti nastavka Rudeš je poveo, strijelac je bio Dragan Juranović.

U 78. minuti za konačnih 2:0 zabio je Brazilac Joao Erick.

Rudeš je i dalje zadnji, a s ovom je pobjedom stigao na 10 bodova zaostatka za pretposljednjom Istrom 1961.

Klub koji završi na posljednjem mjestu izravno će ispasti među drugoligaše dok će devetoplasirani u razigravanje za prvoligaški status protiv drugoplasiranog kluba iz Druge HNL.