Opet ih zaustavili

Slaven Belupo i dalje bez pobjede u gostima: Rudeš se vratio i uzeo bod

Kompletirano je 17. kolo Hrvatski Telekom Prve lige...

U posljednjoj utakmici 17. kola HNL-a na stadionu u Kranjčevićevoj ulici u Zagrebu su Rudeš i Slaven Belupo odigrali 1:1.

Gosti iz Koprivnice poveli su u 16. minuti pogotkom Brazilca Mateusa Lime.

Međutim, tračak nade domaćinima da bi mogli ostati neporaženi dogodio se u 59. minuti kada je David Puclin isključen zbog drugog žutog kartona.

U 77. je Robert Mišković donio Rudešu izjednačenje.

Snage na terenu su bile poravnate u 81. minuti nakon crvenog kartona domaćina, ali rezultat se do kraja nije mijenjao.

Rudeš dva od tri boda u sezoni uzeo protiv Slavena

Rudeš nije uspio stići do potpunog preokreta i prve pobjede u ovoj sezoni, ali je po drugi put zaustavio Farmaceute, jer i u njihovom prvom ovosezonskom ogledu u Koprivnici je također bila podjela bodova (1:1)...

S druge strane, Slaven Belupo i dalje čeka na prvu pobjedu u gostima. Njihov učinak izvan Koprivnice je prilično neobičan, 0-8-1. Jedini poraz su doživjeli od Dinama na Maksimiru (i to uz dosta sudačkih kontroverzi), a u svim ostalim susretima su odigrali neriješeno...

Iduće, 18. kolo, ujedno je i posljednje u ovoj kalendarskoj godini (nakon toga slijedi zimska stanka). Parovi su: