Novi debakl Hajduka, Vučević podnio ostavku

Igrači Hajduka su za 58. rođendan svojim navijačima poklonili poraz od najslabije momčadi lige koja i nakon ove velike pobjede boravi na samom dnu ljestvice. Varteks je razbio Zagreb u Krančevićevoj, a burno je bilo u Vinkovcima gdje je sudac bio na meti domaćih igrača.

Igrači Hajduka poklonili su još jedan šok svojim navijačima. Torcida je proslavila 58. rođendan i u Zadar je došla u velikom broju, no od svojih su ljubimaca dobili ne baš primjeren poklon. Zadar je pred 4 tisuće gledatelja slavio pogotkom još jednog otpisanog 'bilog tića' Ljubičića koji mrežu svog matičnog kluba zatresao u 59. minuti.

>> Peroš: Prekinuti pregovori s Valencijom

Nakon utakmice trener Hajduka Goran Vučević podnio je ostavku. U 12 kola na klupi Bijelih ostvario je šest pobjeda, dva neodlučena rezultata i četiri poraza u prvenstvu.

Kao kandidati za Vučevićevog nasljednika zasad se spominju Zoran Vulić, koji je nedavno završio posao u ruskoj Luč Energiji, Cico Kranjčar i Krunoslav Jurčić.

Varteks je poharao Kranjčevićevu i s tri pogotka u mreži domaćina odnio bodove iz Zagreba. Mujanović je načeo domaćina u 14. minuti, a u drugom su dijelu vodstvo povećali Smrekar u 49. i Mumlek u 65. minuti. Ovaj susret 1.HNL pratilo je svega 500 gledatelja.

Osijek je u Gradskom vrtu svladao Croatiju iz Sesveta kojoj je ovo već drugi visoki poraz u nizu. Osječani su poveli već u 4. minuti golom Barišića, a izjednačio je odlični Palić samo sedam minuta kasnije. No u drugom dijelu domaćinu se otvorilo i pogocima Smoje (59), Andre Luiza (61) i još jednom Barišića (68) Osijek odlazi na velikih 4:1. Vlado Petrović smanjio je u 86. minuti s 11 metara na konačnih 4:2.

Šibenčani nisu uspjeli pobijediti na Šubićevcu unatoč odličnoj formi. Inter je izborio remi i onemogućio domaćina da se na ljestvici izjednači s Hajdukom. Poveli su gosti golom Nine Bule u 20., a zec je izjednačio u 40. minuti.

U Vinkovcima smo u sudačkoj nadoknadi vidjeli pravu dramu, ali i sramotu koja se više može vidjeti na utakmica 4, lige. Domaća Cibalia igrala je od 40. minute bez isključenog Leutara i odolijevala napadima Slavena, no u sudačkoj nadoknadi sudac Mihalj pokazuje na bijelu točku s koje Vručina pogađa za pobjedu gostiju. Tada su uslijedile ružne scene, pa smo mogli vidjeti i naguravanje suca i pljuvanje.

Slaven Belupo - Cibalia 1-0
Zadar - Hajduk 1-0
Šibenik - Inter 1-1
Osijek - Croatia Sesvete 4-2
Zagreb - Varteks 0-3