Sušić iz dva penala

Hajduk riješio Istru, glavna vijest - povratak Ohandze

Utakmicom na Poljudu kompletirano je 30. kolo HNL-a.

U posljednjem dvoboju 30. kola HNL-a Hajduk je na Poljudu pobijedio Istru 1961 s 3:0 (2:0).

Hajduk je u Splitu lako došao do bodova protiv Puljana, kojima se već u 3. minuti ozlijedio vratar Vanja Iveša, a pričuvni vratar Ivan Brkić primio je tri gola, dva iz jedanaesterca.

U 36. minuti Hajdukov branič Lorenco Šimić nadvisio je nakon ubačaja s kuta sve igrače i glavom zakucao loptu pod gredu, a pet minuta kasnije vratar Istre Brkić srušio je u kaznenom prostoru Josipa Juranovića.

S bijele točke precizan je bio Tino Sven Sušić, baš kao i u 73. minuti kada je Renato Gojković srušio Ivana Mastelića.

Najvažnija stvar koja se Hajduku dogodila ove nedjelje na Poljudu nije nijedan od triju pogodaka već zamjena igrača iz 83. minute. Tada je u igru ušao Franck Ohandza, odlični kamerunski napadač koji se vratio na travnjake nakon gotovo sedam mjeseci izbivanja zbog ozljede.

Kad je zdrav, Ohandza je najbolji napadač u HNL-u, vrlo često ga tijekom rehabilitacije spominjao Damir Burić kao igrača koji donosi prevagu i trener Hajduka se može samo nadati da će Ohandza spremno dočekati kraj ove i početak iduće sezone.