možemo biti ponosni

Heroj Monaca za GOL.hr: 'Prošlo mi je kroz glavu kako je Hajduk primio gol protiv Dinama'

Danijel Subašić izborio je s Monacom četvrtfinale Lige prvaka unatoč porazu od Arsenala.

Drama u Monte Carlu na kraju je ipak imala sretan završetak unatoč porazu od Arsenala. Monaco je prošao dalje zbog 3:1 pobjede na Emirasu, a jedan od najzaslužnijih što Arsenal nije napravio čudo je hrvatski reprezentativni vratar Danijel Subašić kojeg smo kontaktirali telefonski dan nakon sjajne predstave.

''Sigurno da je ovo iznenađenje za sve. Kao što sam rekao prije utakmice, dat ćemo sve od sebe i to smo napravili te odigrali kao u utakmicama po skupinama. Napravili smo jedan vrhunski rezultat i sad čekamo što će biti dalje.

VIDEO Potez večeri: Subašićeva obrana koja je bacila navijače Arsenala u očaj

Nakon utakmice hvalili su ga i igrači Arsenala koji baš njega smatraju čovjekom odluke.

''Znao sam da će biti teško, oni su vrhunska ekipa čiji su igrači igrali u velikim klubovima i vrhunske su klase. Stvarno su ofenzivno jaki. Kad smo primili prvi gol, znao sam da nam neće biti lako. Provukli smo se kroz ušicu igle. Sigurno da je time još i draže i ljepše.''

''Zadnjih pet, šest minuta je bila katastrofa, pogotovo kad sam vidio da su produžili igru za još pet minuta. Prolazilo mi je kroz glavu samo da ne primim gol u zadnjoj minuti, kao što je primio Hajduk protiv Dinama. Ali dobro je prošlo.''

Posebno je internetske portale obišla obrana Giroudu.

''Super sam se osjećao kod obrane Giroudu, jedna lijepa obrana. Međutim, najbitnije je da sam zdrav i da dobro radim i sve se vratilo ovim prolaskom u četvrtfinale.

Na skorašnjem ždrijebu Lige prvaka bit će Monaco, i to je najvažnije za Subašića.

''Pokušat ćemo napraviti još jedan korak prema naprijed, svejedno koga izvučemo. Ostalo je još osam ekipa i bit će jako teško.''

''Nije nam teško zbog toga što nismo zapucali na gol. Ovo mi je jedan od najdražih poraza u karijeri. Kad igraš utakmicu svog života, nema veze što si izgubio.''

Subašić je svašta prošao s Monacom i zato ga tamo jako cijene.

''Došao sam u Monaco kad je bio zadnji. Od tada do danas smo dogurali do četvrtfinala Lige prvaka i zbog toga sam ponosan, to je bitno.''

Hrvatska reprezentacija ima vratara koji će braniti u ovoj fazi najjače klupskog natjecanja, a to je nešto s čime se ne mogu pohvaliti baš svi.