Riječani rutinski

Hajduk uz dosta muke prošao, Slaven Belupo ispao od četvrtoligaša!

Hajduk, Rijeka i Vinogradar izborili su četvrtfinale Kupa.

Pred 2.800 gledatelja Hajduk je pobijedio Novigrad 3:2, puno teže nego što se očekivalo.

Splićani su protiv istarskog trećeligaša poveli pogotkom Elvira Malokua u 15. minuti, ali nakon katastrofalne pogreške Lovre Kalinića u 29. je izjednačio Benjamin Tatar.

Hajduk je do ponovnog vodstva stigao devet minuta kasnije kada Anton Maglica pogađa s 15-ak metara nakon asistencije Antonija Milića. Lijepa akcija Novigrada urodila je plodom u 53. minuti kada je opet strijelac bio Tatar, ali pobjedu i prolaz Hajduku svojim drugim pogotkom uz dosta nespretnu reakciju domaćeg braniča donosi Maglica.

Puno lakše je do plasmana među osam najboljih stigla momčad Matjaža Keka - Rijeka je s 3:0 pobijedila GOŠK u Dubrovniku, a strijelci su bili Mateo Bertoša, Marko Lešković i Miral Samardžić.

Veliko iznenađenje dogodilo se u Mladini gdje je četvrtoligaš Vinogradar izbacio Slaven Belupo. Završilo je 3:0, a svi pogoci pali su u drugom poluvremenu (zabili su Domjančić, Lončar i Vukić).