Jalova partija Bijelih

Hajduk iščupao bod kod Splita i vratio se na treće mjesto

Utakmicom u Parku mladeži zaključeno je 21. kolo HNL-a.

U posljednjoj utakmici 21. kola HNL-a u Parku mladeži su Split i Hajduk odigrali 1:1.

Rezultat je to kojim se Split ponovno izjednačio s Cibalijom i kojim je Hajduk iskoristio poraz Osijeka od Rijeke te ga preskočio na trećem mjestu.

Većim dijelom ovaj dvoboj je bio izuzetno nezanimljiv i znatno sporijeg ritma nego li onaj koji se ranije igrao u Gradskom vrtu.

Hajduk je imao dominaciju u posjedu lopte, ali bila je to jalova premoć, bez izrazitih šansi. S druge strane, Split se zatvorio i čekao svoje prigode iz kontri i polukontri.

Imali su ih Crveni nekoliko, a jednu su iskoristili u 76. minuti. Ivan Jovanović je iskoristio lošu reakciju Hajdukova stopera Marka Ćosića i uposlio Ivana Pešića koji izlazi sam pred Dantea Stipicu i hladnokrvno donosi vodstvo domaćinima.

Erceg spasio bod Hajduku

Radost igrača Splita potrajala je šest minuta. U 82. je glavom iz neposredne blizine izjednačio Ante Erceg nakon što ga je centaršutom pronašao Nikola Vlašić.

Tri minute poslije toga Erceg je idealno uposlio Frana Tudora koji usamljen, s pet metara, glavom pogađa prečku.

U završnim minutama rezultat se nije mijenjao su Crveni i Bijeli podijelili bodove.