'Gubitnik' Benitez: Krivo je loše suđenje i loša sreća

Menadžer Liverpoola Rafael Benitez ponudio je svoje viđenje utakmice 11. kola Premiershipa u kojoj je njegova momčad izgubila na gostovanju kod Fulhama 3-1, te upisala već peti poraz u prvenstvu ove sezone…

Bio je to, ujedno, šesti poraz Liverpoola u svim natjecanjima u zadnjih sedam dvoboja. U tom razdoblju uspjeli su pobijediti jedino Manchester United na Anfieldu 2-0 u prošlom kolu. No, već sljedeći nastup donio je španjolskom menadžeru nove glavobolje, a medijima na Otoku novu priliku za dovođenje u pitanje Benitezove budućnosti na klupi Liverpoola.

Benitez sugerira da mu je mučninu u želucu izazvao sudac Lee Mason, iskljčivši dvojicu njegovih nogometaša, Philippa Degena u 77. minuti zbog prekršaja na Dempseyju, odnosno Jamieja Carraghera samo tri minute kasnije zbog obaranja Zamore.

'Degen je trebao dobiti žuti, a ne crveni karton. Kod drugog incidenta je vidljivo da je Carragher udario loptu.'

No, već i prije prvog isključenja je Liverpool zaostajao 2-1.

'Teško je prihvatiti ovakav poraz, tim više što smo kontrolirali utakmicu. U prvom poluvremenu se igralo samo na njihov gol, a mi smo napravili samo jednu pogrešku iz koje smo primili gol. U drugom je Fulham više napadao, a mi smo opet napravili veliku pogrešku kod njihovog drugog pogotka. Dali smo svoj maksimum s devetoricom na terenu, ali bilo je jako teško,' zaključuje Benitez.