Golijada sezone: Topnici i Spursi odigrali 4:4!

U velikom londonskom derbiju Arsenal je na domaćem terenu odigrao s Modrićevim i Ćorlukinim Tottenhamom 4:4! Iako su Topnici vodili 4:2 do pred sam kraj utakmice, golovima Jenasa i Lennona Spursi su iščupali bod u sudačkoj nadokandi.

U 10. kolu engleske Premier lige Arsenal je propustio veliku prednost i praktički poklonio bodove londonskim rivalima. U fenomenalnoj golijadi dvoboj je završio 4:4, a Wengerovi igrači mogli bi na kraju sezone požaliti zbog ovako olako izgubljenih bodova.

Tottenham je bio taj koji je rano poveo na Emirates stadionu. Novi menadžer Redknapp bio je jako zadovoljan nakon što je bivši Topnik David Bentley donio prednost Spursima u 13. minuti.

Tada na scenu stupaju Arsenalovi stoperi i preokreću utakmicu. Prvo je Mickael Silvestre u 37. minuti glavom izjednačio, a onda je također nakon prekida Gallas donio prednost Topnicima.

Najljepših 5 minuta odigrano je sredinom utakmice i tada su pala tri pogotka. Prvo je Adebayor zabio u 64. minuti za 3:1, da bi samo tri minute kasnije Bent smanjio, no u sljedećem napadu Van Persie zabija za 4:2. Činilo se da je utakmica riješena, ali onda prvo u 88. minuti Jenas smanjuje, a u trećoj minuti sudačke nadoknade Lennon izjednačuje na konačnih 4:4, što je potpuno šokiralo domaće navijače.

U redovim Spursa svih 90 minuta igrali su Modrić i Ćorluka, a Arsenalov Eduardo još uvijek se oporavlja od ozljede i njegov povratak očekuje se oko Božića.

U drugim utakmicama Premiershipa nije bilo iznenađenja, a svi su 'Veliki' stigli do pobjeda. Ronaldo je s dva pogotka presudio West Hamu, Chelsea je teško porazio opasni Hull u gostima 0:3, a Liverpool je iščupao novu pobjedu golom Gerrarda iz penala u 75. minuti protiv Portsmoutha, i tako su Redsi očuvali vodeće mjesto na tablici lige.