Hrvatski kup

Hajduk napunio mrežu Sloge, Rijeka zabila čak deset komada!

Nogometaši splitskog Hajduka izborili su plasman u osminu finala Hrvatskoga nogometnoga kupa nakon što su u Novoj Gradiški sa 7-0 pobijedili županijskog ligaša Slogu...

Hajduk je ozbiljno shvatio utakmicu i već u prvom poluvremenu je sa četiri gola riješio pitanje pobjednika. Golove za 'bile' postigli su Tin Sušić u 8. minuti, na 2-0 povisio je Mijo Caktaš u 18., a na 3-0 Elvir Maloku u 22. minuti. Najbolji pojedinac susreta Tin Sven Sušić zabio je četvrti (31) i peti gol za Hajduk (73), a do kraja susreta među strijelce su se upisali i mladi Josip Bašić (83), te ponovo Maloku (87).

Uvjerljiva je bila i Rijeka koja je na gostovanju pobijedila županijskog ligaša Bednju iz Beletinca 10-0 izjednačivši drugu najveću pobjedu u jednoj službenoj utakmici. Matjaž Kek je poštedio nekolicinu standardnih igrača, no, šarolik sastav koji je poslao na teren nije imao većih problema. Najbolji igrač utakmice bio je četverostruki strijelac Marin Tomasov (21, 50, 70, 77), dva gola je zabio Miral Samardžić (31, 33), a među strijelce su se upisali i Lima (7), Bekim Balaj (41) i Roman Bezjak (80).

Lokomotiva je pod vodstvom novog trenera Sretena Ćuka u Senju sa 8-0 pobijedila Nehaj. Golove su zabili Husejinović (3), Leko (19), Marić (27, 58), Žunić (45-autogol), Kolar (81, 89) i Andrijašević (85).

Plasman u osminu finala kupa osigurali su u srijedu još i prvoligaši Slaven Belupo, Zagreb i Istra 1961.

Croatia Grabrovnica - Istra 1961 0-2

Mladost Ždralovi - Varaždinski športski nogometni klub 3-0 (bez borbe)

Gorica - Šibenik 4-5 (11m)

Opatija - Zelina 4-0

Pomorac - HAŠK 0-3 (bez borbe)

Bednja - Rijeka 0-10

Lekenik - Vinogradar 1-0 (prod)

U jučer odigranim susretima plasman u osminu finala Kupa izborili su Dinamo, Osijek, Inter i Zadar.