Sasvim zasluženo

Dinamo preokretom do prednosti u prvoj utakmici polufinala Kupa

Nogometaši Dinama pobijedili su Rijeka u prvoj polufinalnoj utakmici Hrvatskog kupa igranoj na Maksimiru. Dinamo je preokretom upisao pobjedu protiv branitelja naslova od 2:1...

Rijeka je povela na samom početku kada je na ubačaj iz kuta 'zaspao' Taravel, ispred kojeg je utrčao Marko Lešković i zabio za 1:0 Rijeke. Dinamo je nakon toga nizao priliku za prilikom, imao je nekoliko čistih situacija, prije svega Angelo Henriquez, međutim Rijekina obrana i greda bili su nesavladivi.

U nastavku su Modri nastavili u istom ritmu, a obrana gostiju slomljena je tek u 70. minuti. Paulo Machado odigrao je dobar dupli pas s Pjacom, a nakon toga je matirao Vargića udarcem pod samu gredu.

Rijeka je odolijevala novim naletima Dinama još 11 minuta, kada je Čileanac Henriquez konačno pogodio okvir vratiju i zabio za preokret Dinama.

Uzvratni susret igra se 22. travnja na Kantridi.