Uzeli čak četiri boda

Pobjeda za kraj: Makarani se časno oprostili od Elitne runde Lige prvaka

Makarani su u Sibir otputovali s nadom da mogu dohvatiti barem jedan bod, a kući se vraćaju sa čak četiri.

Hrvatski prvak u futsalu, makarsko Novo Vrijeme Apfel, pobjedom od 3:2 protiv kazahstanskog predstavnika Ajata oprostilo se od nastupa na turniru Elitnog kola Lige prvaka u ruskom Tjumenu.

Makarani su do prve pobjede u nastupima u ovoj fazi Lige prvaka došli preokretom, postigavši dva pogotka kad je trener Tomislav Horvat odlučio riskirati igrajući s igračem više u polju umjesto vratara.

Ajat je poveo u 2. minuti golom Agapova. Na 1:1 izjednačio je Marin Musinov, a Kazahstanci su ponovno poveli pogotkom Matheusa u 31. minuti. Za izjednačenje na 2:2 precizan je bio Slovenac Matej Fideršek u 36. minuti, a konačnih 3:2 postavio je Brazilac Pulinho u 39. minuti.

Novo Vrijeme Apfel je turnir završilo sa četiri boda, koliko ima i domaćin Tjumen uz utakmicu manje.

Vodeći je lisabonski Sporting sa šest bodova i za plasman na Final Four dovoljan mu je bod u dvoboju s Tjumenom. Ajat je ostao na posljednjem mjestu bez ijednog boda.