Aktualni europski prvaci Španjolci osvojili su treće mjesto na Kupu konfederacija, nakon što su u 'malom finalu' svladali domaćina Južnu Afriku rezultatom 3:2, a dvoboj su ubilježili nevjerojatni preokreti u samoj završnici regularnog dijela.

Svi oni koji su došli pogledati utakmicu za 3. mjesto između Španjolske i Južne Afrike mogu reći da su pametno uložili novac, jer su imali prilike gledati pomalo nevjerojatne preokrete u samoj završnici utakmice.

Naime, Del Bosqueova Španjolska u 73. minuti našla se u zaostatku nakon što je Mphela zabio, no u 88. i 89. minuti na scenu je stupio Dani Guiza u donio potpuni preokret Furiji. Ipak, Mphela se zatim u trećoj minuti sudačke nadoknade revanširao Guizi i izborio produžetke za svoju izabranu vrstu.

U produžecima su domaćini dosta pali, Španjolska je pritisla i u 107. minuti golom iz slobodnog udarca Xavi Alonso donio je konačni trijumf Furiji, kojoj ostaje žal za propuštenim u polufinalu protiv Amerikanaca, jer Del Bosqueova momčad nedvojbeno ima potencijala zasjesti na krov svijeta.