Katastrofa Engleza

Njemačka novi broj jedan, napredak za Hrvatsku i BiH

Četverostruki svjetski nogometni prvak Njemačka ubire plodove uspjeha s brazilskog Mundijala na kojem su osvojili zlatnu medalju.

Sada su i na službenoj FIFA-inoj ljestvici vodeća reprezentacija svijeta. Hrvatska je napredovala za jedno mjesto te je trenutačno 17.

Dvoboj između Njemačke i Argentine za zlato na SP-u bio je i dvoboj za vodeće mjesto u poretku reprezentacija. Sastav Joachima Löwa koji je s 1:0 slavio u tom ogledu ostvario je time oba uspjeha. Nakon 20-ak godina Njemačka je tako ponovno na vrhu, slijedi ju Argentina nakon koje je u poretku Nizozemska, reprezentacija koja je svladavši domaćina Mundijala Brazil s ukupnih 3:0 osvojila brončanu medalju. Napredovali su tim uspjehom Nizozemci za dvanaest pozicija. U poretku slijede Kolumbija, Belgija, Urugvaj i Brazil.

Bivši svjetski prvak Španjolska pala je s prvog na osmo mjesto, dok je pad za sedam pozicija ostvario i Portugal, trenutačno jedanaesta reprezentacija svijeta. Italija je na 14., a Engleska, ispred koje je reprezentacija Bosne i Hercegovine, na 20. mjestu poretka.

U formiranju ove ljestvice u obzir je uzeto 111 utakmica izabranih A vrsta od kojih ih je 64 odigrano na Svjetskom prvenstvu, 46 ih je bilo prijateljskih a jedna kvalifikacijska u CONCACAF-u.