ključni mjesec za 'bluze'

Chelsea rutinski u osminu finala FA Cupa, gdje slijedi veliki ogled

Odigrane su sve utakmice 5. kola FA Cupa, nakon kojih su poznati i parovi osmine finala...

Igrači Evertona i Chelseaja u nedjelju su izborili plasman u osminu finala najstarijeg nogometnog natjecanja na svijetu, engleskog FA Cupa, sigurnim pobjedama na gostovanjima kod niželigaša. Everton je sa 3-0 (2-0) svladao četvrtoligaša Carlisle United, dok je Chelsea sa 5-1 (3-1) pobijedio drugoligaša MK Dons.

Strijelci za pobjedu Evertona bili su Kone (2), Lennon (14) i Barkley (65).

Junak pobjede Chelseaja s tri gola u prvom poluvremenu bio je Oscar (15,32, 44), a u nastavku su se u strijelce još upisali Hazard (55-11m), kojem je to bio prvi pogodak ove sezone, i Traore (62), dok je pogodak za MK Donse postigao Potter (21).

Nakon nedjeljnih utakmica FA Cupa održan je ždrijeb osmine finala, a kao najzanimljiviji par izdvaja se dvoboj Chelseaja i Manchester Cityja.

Preostala dva dvoboja prvoligaša su Tottenham Hotspur - Crystal Palace i Bournemouth - Everton.

Arsenal će ugostiti drugoligaša Hull City, Manchester United će u goste trećeligašu Shrewsbury Townu, dok će pobjednik ogleda West Ham United - Liverpool u goste kod drugoligaša Blackburn Roversa.

Utakmice osmine finala igrat će se od 19. do 21. veljače.