dva gola

Everton se 'prošetao' Southamptonom na krilima sjajnog Lukakua

U prvoj subotnjoj utakmici 2. kola engleske Premierlige Everton je lakoćom prošao kroz Southampton slavivši s 3:0...

Iako je Southampton ušao u ovaj susret kao blagi favorit, Everton je demonstrirao nevjerojatnu brzinu u kontranapadima. To se najbolje vidjelo u 22. minuti kada je Southampton imao korner, a 20-ak sekundi kasnije Everton je vodio.

Kone je pobjegao po desnoj strani napada, ubacio savršenu loptu za Romelua Lukakua, koji idealno glavom pogađa pod gredu.

Isti je igrač bio strijelac i drugog pogotka u 45. minuti, a loptu mu je ovoga puta ostavio Ross Barkley na nekih 15-ak metara od Southamptonovog gola. Lukaku je snažno pucao u donji lijevi kut Stekelenburgovog gola i pogodio.

Konačnih 3:0 postavio je Barkley, preciznim udarcem u lijevi kut, nakon što ga je loptom poslužio Seamus Coleman.

Nakon što su prve dvije utakmice obje momčadi odradile s identičnih 2:2, ovo je prva pobjeda Evertona, odnosno prvi poraz Southamptona.