U prvom pretkolu Europske lige Hajduk će igrati protiv kluba Gzira United s Malte.

Prva utakmica igrat će se 11. srpnja na Malti, dok je uzvrat 18. srpnja na Poljudu.

UEFA je još jučer napravila ukupno devet podskupina ždrijeba, a Splićani, koji s koeficijentom 8.000 imaju status nositelja, bili su smješteni u drugu u kojoj su protivnike mogli izvući:

Flora Tallinn (Estonija)
Torpedo Kutaisi (Gruzija)
Sant Julia (Andora) ili FC Europa (Gibraltar)
Titograd (Crna Gora)
Gzira United (Malta)

Splićani mogu biti izuzetno zadovoljni ždrijebom, dobili su suparnika koji ne bi smio predstavljati tešku prepreku na samom startu sezone.

Uz to, zasigurno im odgovara i činjenica što će tri dana uoči početka novog prvenstva biti domaćini i neće morati putovati. Naime, u nedjelju 21. srpnja Hajduk će u prvom kolu ugostiti Istru 1961, a tri dana prije toga bit će također domaćini, Gzira Unitedu.

Prvo pretkolo Europske lige
Prvo pretkolo Europske lige (Screenshot: UEFA.com)

PAROVI

Gzira United (Mal) - HAJDUK SPLIT (HRV)
Olimpija Ljubljana (Slo) - Rigas (Lat)
Domžale (Slo) - Balzan (Mal)
Maccabi Haifa (Izr) - Mura (Slo)
Malmo (Šve) - pobjendik susreta Ballymena (S.Irs) /NSI (FO)
Connah's Quay Nomads (Wal)- Kilmarnock (Ško)
Breidablik (Isl) - Vaduz (Lih)
Brann (Nor) - Shamrock Rovers (Irs)
Vitebsk (Blr) - KuPS Kuopio (Fin)
Ordabasi Šimkent (Kaz) - Torpedo Kutaisi (Gru)
pobjednik susreta Sant Julia (And) / Europa (Gib) - Legia Varšava (Polj)
Radnički Niš (Srb) - Flora (Est)
CSKA Sofija (Bug) - Titograd (CG)
Debrecen (Mađ) - Kukesi (Alb)
Jeunesse Esch (Luk) - Tobol Kostanaj (Kaz)
FCSB (Rum) - Milsami Orhei (Mol)
Čukarički (Srb) - Bananc (Arm)
Crusaders (S.Ir)- B36 (FO)
Inter Turku (Fin) - Brondby (Dan)
pobjednik susreta Priština (Kos)/St. Joseph's Gib) - Glasgow Rangers (Ško)
Cork (Irs) - pobjednik susreta Progres Niederkorn (Luk) / Cardiff (Wal)
Molde (Nor) - KR (Isl)
Levski Sofija (Bug) - Ružomberok (Slk)
Akademija Pandev (Mak) - Zrinjski (BiH)
Zeta (CG) - Fehervar (Mađ)
Šahtjor Soligorsk (Blr) - Hibernians (Mal)
Nefči (Aze) - Speranta Nisporeni (Mol)
Honved (Mađ) - Žalgiris Vilnius (Lit)
Radnik Bijeljina (BiH) - Spartak Trnava (Slk)
Fola Esch (Est) - Čihura (Gru)
Alaškert (Arm)- Makedonija Skoplje (S.Mak)
Dinamo Tbilisi (Gru) - pobjednik susreta La Fiorita (SM) /Engordany (And)
Široki Brijeg (BiH) - Kairat Almaty (Kaz)
Kauno Žalgiris (Lit) - Apollon Limassol (Cip)
Ventspils (Lat) - Teuta (Alb)
Cracovia Krakov (Polj) - Dunajska Streda (Slk)
Stjarnan (Isl) - Levadia Tallinn (Est)
pobjednik susreta Barry Town (Wal) / Cliftonville (S.Ir)- Haugesund (Nor)
Riteriai (Lit) - pobjednik susreta KI (FO) /Tre Fiori (SM)
Dinamo Minsk (Blr) - Liepaja (Lat)
Norrköping (Šve) - Saint Patrick's (Irs)
Aberdeen (Ško) - RoPS Rovaniemi (Fin)
Laci (Alb) - Hapoel Beer-Sheva (Izr)
Budućnost Podgorica (CG) - Narva Trans (Est)
Sabail (Aze) - Craiova 1948 (Rum)
Pjunik (Arm) - Škupi (S.Mak)
AEK Larnaca (Cip) - Petrocub-Hincesti (Mol)