Petarda Šahtara

VIDEO Kalinić s dva gola junak Fiorentine, Brozović isključen!

U prvih 12 susreta trećeg kola Europa lige hrvatski nogometaši su se, najkraće rečeno, istaknuli.

U trećem kolu Europa lige u skupini J Fiorentina je u Liberecu s 3:1 svladala Slovan, a junak pobjede Viola bio je Nikola Kalinić koji je postigao dva gola.

Kalinić je zabio u osmoj pa u 23., a na terenu je ostao do 53. minute kada ga je zamijenio Cristian Tello. Privremeno je smanjio Petr Ševčik, a Khouma Babacar je potvrdio pobjedu Fiorentine za koju je Milan Badelj odigrao svih 90 minuta.

U drugom susretu ove skupine Qarabag je s 2:0 pobijedio PAOK.

VIDEO Slovan Liberec - Fiorentina 1:3

Do prvih bodova došao je Inter pobjedom 1:0 na Giuseppe Meazzi protiv Southamptona. Strijelac pobjedničkog pogotka bio je Antonio Candreva u 67. minuti.

Marcelo Brozović našao se nakon dugo vremena u početnoj postavi Nerazzurra i dobio crveni karton. U 59. je dobio prvi, a u 77. drugi žuti, ali njegovi suigrači uspjeli su izdržati do kraja i sačuvati gol viška.

Ivan Perišić u igru je ušao u 86. minuti umjesto Edera.

VIDEO Šahtar - Gent 5:0

Šahtar je ostvario najuvjerljiviju pobjedu večeri, s 5:0 su pregazili Gent. Rudare je kapetanski predvodio Darijo Srna dok je Eduardo da Silva u igru ušao u 81. minuti i do kraja uspio dobiti žuti karton.

U ranije odigranom terminu čak su tri susreta završila rezultatom 2:2 (Celta - Ajax, Osmanlispor - Villarreal i Standard Liege - Panathinainkos).