Hrvatska rutinski dobila Norvešku, Kranjčar zabio u stilu Prosinečkog!

Bilićevi izabranici slavili su pred gotovo praznim Maksimirom protiv Norveške rezultatom 2:1.

Nakon trijumfa u Tel Avivu, Bilićevi izabranici nastavili su svoj pobjednički niz protiv ove sezone jako dobre Norveške. Gosti ne znaju za poraz u kvalifikacijama za Euro 2012., no protiv Hrvatske na gotovo potpuno praznom Maksimiru nisu se naigrali.

Hrvatska je bila bolja momčad tijekom svih 90 minuta, već na samom početku Vukojević je pogodio prečku, a šanse su promašili Mandžukić i Eduardo. Ipak, gosti su bili ti koji su poveli. Nakon prekida je glavom krasno zabio Abdellaoue u 20. minuti.

Naši su izjednačili do poluvremena zahvaljujući Mandžukiću, koji je postavio nogu i skrenuo Srnin ubačaj koji je i tako išao u mrežu. U drugom dijelu Niko Kranjčar ponovo je zablistao, prekrasnim pogotkom u 49. minuti. Krasnim lažnjakom desnom nogom - u stilu jednog od svojih igračkih uzora Roberta Prosinečkog - izbacio je braniča iz ravnoteže i onda krasno pogodio lijevom nogom pokraj Jarsteina.

Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao, niti je bilo mnogo šansi. Bilić može biti zadovoljan dominacijom na terenu i rezultatom, a također i Ivom Iličevićem koji je ušao u igru u drugom dijelu i debitirao na sjajan način, s nekoliko krasnih prodora i šutom koji je umalo završio u golu.

Tijek utakmice:

Kraj - Hrvatska je stigla do zasluženog trijumfa protiv Norveške, u utakmici u kojoj ćemo pamtiti još jedan krasan pogodak Nike Kranjčara

88. minuta - u završnici  je tempo potpuno pao, a na terenu vidimo jako malo

73. minuta - Iličević je ušao u igru. Krasno je opalio s ruba kaznenog prostora ali Jarstein sjajno brani

68. minuta - umalo gol Mandžukića, došao je do lopte prije od golmana, poslao je prema golu, ali braniči je izbijaju prije nego što je prešla crtu

63. minuta - sjajna prilika za goste, ali Pletikosa brani šut iz velike blizine

49. minuta - gol za Hrvatsku! Briljantan prodor Kranjčara, zavaljao je braniče i s lakoćom pogodio!

46. minuta - Iličević ulazi na početku drugog dijela, to je njegov debi u hrvatskom dresu

Poluvrijeme - Hrvatska ima 1:1 nakon 45 minuta u kojima je bila bolja reprezentacijam, ali gosti su zabili iz prekida i vrlo se solidno branili

45. minuta - Kranjčar je dvojicu promiješao, pa opalio iz daljine, ali Jarstein brani

41. minuta - Vukojević je opasno opalio iz daljine, lopta je prošla vrlo blizu vratnice

35. minuta - gol za Hrvatsku! Srna je ubacio oštru loptu iz slobodnjaka, Madžukiću je postavio nogu i tvrdi da ju je dirao, a završila je u mreži

32. minuta - opet Jarstein brani! Odbila se lopta od braniča nakon Strinićevog ubačaja, ali norveški ju golman vadi ispod prečke

29. minuta - briljantna obrana Jarsteina nakon udarca glavom Šimunića

25. minuta - Kranjčar je dobio povratnu od Mandžukića, ali lopta odlazi pokraj gola

20. minuta - gol za Norvešku! Poveli su gosti nakon slobodnog udarca iz kosa, nakon kojeg je glavom Abdellaoue krasno zabio pokraj nemoćnog Pletikose

15. minuta - Prečka! Vukojević je pogodio okvir gola glavom nakon kornera!

6. minuta - Madžukić! Sjajno ga je Eduardo proigrao, ali Jarstein se baca i brani

1. minuta - Eduardo pucao glavom ravno u norveškog vratara

Nakon važne pobjede nad Izraelom u subotu, Bilićevi izabranici u prijateljskoj protiv Norveške traže nastavak pobjedničke serije.

Na tribinama nikad manje ljudi, samo 2000 na utakmici reprezentacije...

Sastav Hrvatske: Pletikosa – Srna, Schildenfeld, Šimunić, Strinić – Vukojević, Pranjić – Kranjčar, Modrić, Mandžukić – Eduardo

Sastav Norveške: Jarstein – Ruud, Demidov, Hangeland, J.A. Riise – Jenssen – Braaten, Henriksen, Vaagan, Moen, Pedersen - Abdellaoue