Šok u kvalifikacijama: Slovačka nokautirala Rusiju u Moskvi!

Slovačka nogometna reprezentacija došla je do velika tri boda u 2. kolu kvalifikacijskog ciklusa za Europsko prvenstvo u Poljskoj i Ukrajini, slavljem na gostovanju kod Rusije 1-0...

Odlučujući trenutak na utakmici igranoj na stadionu Lokomotiva u Moskvi zabio je Miroslav Štoch u 27. minuti i tako Slovake odveo do velike pobjede nad vjerojatno glavnim konkurentom za plasman na Euro.

Vezni nogometaš Fenerbahçea zabio je gol nakon velike greške domaćeg vratara Igora Akinfejeva, koji je pogrešno dodao pred vlastitim šesnaestercem. Loptu namijenjenu ruskim braničima presjekao je Štoch i loptu s ruba kaznenjaka poslao u gornji lijevi vratarov kut.

Rusija je pravi presing napravila tek u posljednjih desetak minuta, ali na kraju ipak nije uspjela izjednačiti, iako su u posljednjim trenucima slovačkom vrataru Janu Muchi opasno prijetili Alan Džagojev i Roman Pavljučenko.