breaking news !: Milanović: "Ovo je priprema za državni udar. To im neće proći, nemojte se bojati!"

Poraz u domeni gluposti: Tko je glavni krivac za katastrofu u Tbilisiju?

Hrvati se nisu držali starog pravila: Kada ne možeš pobijediti, nemoj ni izgubiti…

Šok i nevjerica! Levan Kobiashvili zavio je u crno Hrvatsku golom u 90. minuti utakmice. Hrvatska je izgubila u Tbilisiju od Gruzije 1:0. Prvi je to poraz momčadi Slavena Bilića u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo 2012. Gol Kobiashvilija podsjetio nas je na dramatičan svršetak utakmice Dinama i Newcastlea u kvalifikacijama za Ligu prvaka. I tada je „krvnik“ bio Gruzijac, današnji izbornik gruzijske reprezentacije Temuri Ketsbaia. Očito je da Hrvatima ne leže ti Gruzijci…

>>  VIDEO: Šok u Gruziji: Hrvatska poražena golom u 90. minuti!

Ponovno se pokazalo da hrvatska reprezentacija teško izlazi na kraj s bunkerima. Do pogotka Gruzija nije uputila niti jedan udarac u okvir vrata Vedrana Runje, ali ni Hrvatska nije imala previše izglednih šansi. Bilo je jasno kao dan da će gruzijski izbornik pribjeći taktici koju su imali Grci na gostovanju u Zagrebu. Devetorica igrača Gruzije u svakom trenutku bilo je iza lopte, a katkada i desetorica.

Međutim, sve se to moglo predvidjeti i prije utakmice. No, naš stručni stožer na čelu s izbornikom Slavenom Bilićem još uvijek nije pronašao protulijek za razbijanje zgusnutih obrambenih redova. Iz nogometne teorije poznato je da se takve obrane razbijaju ubacivanjem preko bokova i udarcima s distance. Međutim, ulaza preko bokova bilo je premalo, a još manje šuteva s distance.

Tek su u dva navrata opasnije zaprijetili Petrić i Kranjčar, no to je bilo premalo za postizanje pogotka nakon kojeg bi zasigurno bilo puno lakše, jer bi se Gruzijci prije ili kasnije morali otvoriti. Pas igra u „šumi nogu“ nije donijela niti jednu izgledniju šansu. Kako se utakmica primicala kraju Bilić je ponovio pogrešku kao i protiv Grčke. Pokušao je napraviti u posljednjih pet-deset minuta ono što nije cijelu utakmicu. Hrvatski reprezentativci bezglavo su jurnuli naprijed kao da s remijom ispadaju s Eura, a Gruzijci su za razliku od Grka iskoristili nastali propuh u obrani i zabili pogodak u finišu utakmice.

Nakon bitke lako je biti general, ali upozoravali smo i prije utakmice da remi ne bi bio katastrofa. No, poraz jest katastrofa. Posebice kad se izgubi na ovakav način. Nakon Turske, eto, dogodila se i Gruzija. Poraz od Turske na Euru 2008. može se nazvati nesretnim, no poraz od Gruzije je u domeni gluposti. Hrvatski reprezentativci i izbornik nisu se držali starog pravila. Kada već nisu mogli postići gol u 89 minuta igre, onda su trebali učiniti sve da ne prime pogodak u posljednjoj minuti.