Kvalifikacije za Euro

Izraelci i Grci ubilježili nove pobjede, hat-trick Pavljučenka za Rusiju

Nogometaši Izraela s 2-1 su pobijedili u Latviji u 'našoj' skupini F kvalifikacija za odlazak na Euro 2012. Grčka je s 3-1 bila bolja od Malte.

Izraelci su u vodstvo u došli u 24. minuti preko Benayouna, a na 2-0 je povisio Tel Ben Haim u 43. minuti. Konačnih 2-1 je postavio Cauna u 62. minuti.

Reprezentacija Grčke je s 3-1 slavila protiv Malte. U vodstvo je Grke doveo Fetafatzidis u 8. minuti. Na 2-0 je povećao Papadopoulos u 26. minuti, a rezultat je smanjio Mifsud u 54. Svojim drugim pogotkom Fetafatzidis je u 64. minuti postavio konačan rezultat utakmice.

Kompletiranjem susreta u skupini F Grčka se i dalje nalazi na prvom mjestu s 14 bodova u 6 utakmica. reprezentacija Hrvatske ima 13 bodova isto kao i Izrael koji je odigrao utakmicu više. Slijede Gruzija, Latvija i Malta.

Reprezentacija Rusije pobijedila je u Sankt Peterburgu Armeniju s 3-1 u kvalifikacijskoj B skupini za Europsko prvenstvo i sada na svom kontu ima 13 bodova na vrhu ljestvice.

Gosti su poveli u 25. minuti iz kontranapada, a strijelac je bio Marcos Pizzelli, rođeni Brazilac koji je državljanstvo Armenije primio 2008. godine. Mogao je loptu s gol-crte očistiti Sergej Ignaševič, ali ga je Pizzelli uhvatio na krivoj nozi.

Nakon toga je na scenu stupio centarfor Tottenhama Roman Pavljučenko. Samo minutu nakon vodstva Armenaca, izjednačio je udarcem iz voleja. Lopta pritom nije zatresla mrežu, ali je evidentno prešla gol-crtu.

U 59. minuti odlična akcija Rusije i njihovo vodstvo. Aršavin je na lijevoj strani napada fino uposlio Šemsova koji je idealno centrirao, pa Pavljučenku nije bilo teško iz blizine poentirati.

Konačnih 3-1 Pavljučenko je postavio iz kaznenog udarca, nakon što je u gostujućem kaznenom prostoru Žirkov bio oboren.