EP U21: U finalu Njemačka i Engleska

U finale europskog nogometnog prvenstva U21 koje se održava u Švedskoj plasirale su se reprezentacije Njemačke i Engleske.

Njemačka je u polufinalu pobijedila Italiju 1:0, a Engleska je nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca izbacila domaćine 5:4 (3:3).

Englezi su nakon prvog poluvremena vodili 3:0 golovima Craniea (1), Onuohe (27) i Bjarsmyra (38-autogol), no Šveđani su u nastavku utakmice uspjeli izjednačiti, a strijelci su bili Berg (68,81) i Toivonen (75). Tijekom produžetaka Šveđani su bili bliže pobjedi, posebice nakon što su Englezi u 104. minuti ostali bez isključenog Fraizera Campbella, no pitanje pobjednika je razriješeno tek udarcima s bijele točke. U engleskim redovima promašio je James Milner, dok su kod Šveđana bili neprecizni Marcus Berg i Guillermo Molins.

Finalni susret igrat će se 29. lipnja u Malmou. Biti će to drugi međusobni susret mladih nogometaša Njemačke i Engleske na prvenstvu, nakon što su u skupini odigrali bez pobjednika, 1:1.

Najuspješnija reprezentacija u povijesti europskih U21 smotri je Italija s pet naslova, dok su Engleska, Španjolska, Nizozemska i nekadašnji SSSR slavili po dva puta. Njemačka nema niti jednu titulu europskog prvaka u tom uzrastu.