Promašaj koji bi nas mogao koštati...

Kazahstan su centimetri dijelili do boda i velikog šoka za Ukrajince, no u zadnjim minutama utakmice nisu imali sreće. Fortuna nije pomazila ni Hrvatsku kojoj bi taj remi praktički donio 2. mjesto i dodatne kvalifikacije.

Nogometaši Ukrajine nisu dominirali utakmicom, ali su svejedno sretno slavili (2-1) u dvoboju protiv Kazaka na stadionu Valerija Lobanovskog u Kijevu.

Momčad Oleksija Mihajličenka tako je u šestoj skupini europskih kvalifikacija za SP 2010. godine pobijedila treći put u šestoj igranoj utakmici, te se na ljestvici izjednačila s Hrvatskom na drugom mjestu. Obje nacionalne momčadi imaju po 11 bodova iz šest utakmica.

Kazaci su u Kijevu vodili golom Tanata Nuserbajeva u 19. minuti, a imali su i fantastičnu priliku za izjednačenje u 83. minuti, kada je Jevgenij Averčenko s nekih 11 metara, neometan u idealnoj situaciji prebacio gredu gola domaćih nogometaša.

U međuvremenu su, međutim, Ukrajinci bili bolja momčad na travnjaku, tako da su zasluženo pobijedili. Sva im je tri boda priuštio 29-godišnji veznjak Dnjipra Sergij Nazarenko. Najprije je u 33. minuti zabio krasno iz slobodnog udarca s preko 20 metara za 1-1, da bi u 47. minuti iskoristio sjajno proigravanje napadača kijevskog Dinama Artema Milevskog pogodivši za konačnih 2-1.

Osim ta dva gola, imali su domaći još nekoliko izvrsnih prigoda za pogodak, no spomenuta šansa Kazahstana ostat će zapamćena, jer bi upravo taj gol Hrvatskoj možda i osigurao dodatne kvalifikacije.

Treba reći da su Kazahstanci u zadnjih deset minuta stisnuli domaćina na njihovu polovicu, a ukrajinski igrači ponovno su ležali po terenu kao pri kraju maksimirske utakmice.

No barem je nešto išlo nama u korist. Ukrajinci su propustili 'nabiti' gol razliku protiv Kazahstana što bi moglo odlučiti ukoliko na kraju budemo imali isti broj bodova.