Dinamo zabio pet pogodaka trećeligašu

Nakon što su austrijskom Red Bullu zabili četiri, Dinamovi igrači ponovo su bili raspoloženi. Ovaj put protivnik je bio puno lakši, no danas ni ambicioznom trećeligašu kao što je Lučko nije lako zabiti 'petardu'.

Posljednju provjeru pred derbi u Splitu Modri su odradili u Lučkom. Na novom stadionu drugoplasirane momčadi 3. HNL Zapad, kojeg je danas i otvorio gradonačelnik Milan Bandić, Dinamo je slavio rezultatom 5:2.

Trener Vlak prema najavama je odlučio dati šansu igračima koji su manje igrali na pripremama. Od prve su minute tako istrčali Kelava, Tomečak, Ibanez, Cerovac, Tomić, Tadić, Badelj, Barbarić, Sivonjić, Šokota i Morales.

U 19. minuti Ibanez je odlično prošao po lijevoj strani, odigrao dupli pas s Tomićem i pucao prema Kranjčecu. Lopta se odbila od stative, na nju je natrčao Šokota i pospremio je u mrežu za vodstvo Dinama od 1:0. Već u slijedećoj akciji Modri su povećali vodstvo. Morales je dodao Badelju, koji pronalazi Šokotu koji postiže svoj drugi gol na utakmici.

Očito je da su napadači Modrih u odličnoj formi, no trenera Vlaka može zabrinuti opuštanje koje slijedi u drugom dijelu utakmice

U 26. minuti Morales je izveo slobodan udarac, a zgoditak za 3:0 postigao je Milan Badelj. Tomić je odlično pronašao Tadića u 29., a on je matirao golmana domaćih za vodstvo od 4:0. No tada se skoro ponovila priča iz Salzburga.

Opuštanje nakon dobrih prvih 45 minuta

Prednost Dinama smanjio je Duspara koji je na asistenciju Bandala postigao zgoditak minutu prije kraja poluvremena. Domaćini su tijekom drugih 45 minuta nekoliko puta pokušali ugroziti vratara Filipa Lončarića, no sve je ostalo samo na pokušajima do 68. minute kada na 4: 2 smanjuje Kovačević.

Da se ne bi dogodio 'Salzburg' pobrinuo se Morales zgoditkom u 70. minuti s bijele točke.

Dinamo je igrao u sljedećem sastavu: Kelava (46.' Lončarić), Tomečak, Ibanez (74.' Šikić), Cerovac, Tomić (74.' Gegić), Tadić, Badelj (46.' Kramarić), Barbarić, Sivonjić (74. 'Bešlić), Šokota (46.' Vrsaljko), Morales

Očito je da su napadači Modrih u odličnoj formi, no trenera Vlaka može zabrinuti opuštanje koje slijedi u drugom dijelu utakmice kada su na zadnje dvije provjere primili ukupno pet pogodaka. Ipak, malo je vjerojatno da će Dinamo u nedjelju na Poljudu nakon prvih 45 minuta imati veliku prednost pa tako i mogućeg opuštanja vjerojatno neće ni biti.