Opasno su prijetili

Dinamo uz dosta muke izbacio Vardar, Pjaca se oprostio s dva gola

Iako je u Skoplju pobijedio, Dinamo je u zagrebačkom revanšu strahovao sve do ulaska u posljednjih 20 minuta susreta.

U uzvratnoj utakmici drugog pretkola Lige prvaka Dinamo je na Maksimiru pobijedio Vardar 3:2 i s ukupnih 5:3 se plasirao u iduću fazu - treće pretkolo u kojem će igrati protiv gruzijskog imenjaka, Dinama iz Tbilisija.

Dinamo je gubio 0:1 i 1:2, ali je uspio preokrenuti rezultat i izboriti pobjedu. Nakon skopskog slavlja Modri su daleko teže nego što se očekivalo izborili prolaz u iduću rundu...

Vardar je odlično ušao u utakmicu i već u osmoj minuti gosti su opasno zaprijetili. Asani je pucao, međutim Ježina je zaustavio njegov udarac. U 37. minuti Modre je spasila sreća. Hambartsumjan je bio najviši u skoku i udarcem glavom pogodio je okvir gola. Bila je to već četvrta vratnica igrača Vardara nakon što su u Skoplju tri puta uzdrmali okvir Dinamova gola.

Odličnu igru Vardar je okrunio sjajnim pogotkom Darka Velkoskog sa 30 metara. Branič skopskog sastava je opalio i poslao loptu u donji lijevi kut za vodstvo gostiju. U 43. minuti okvir gola je pogodio i Soudani, koji je pucao s ruba kaznenog prostora.

Modri proigrali u nastavku

Dinamo je u nastavku susreta zaigrao daleko bolje i u 54. minuti je Marko Rog izborio kazneni udarac kojeg je realizirao Marko Pjaca. Međutim, u 63. minuti gosti ponovo vode. Nakon izgubljene lopte na sredini terena sjevnula je kontra gostiju nakon koje je Schildenfeld poslao loptu u vlastitu mrežu.

Samo šest minuta kasnije Pjeca je još jednom izjednačio i to ponovo iz jedanaesterca. Spirovski je igrao rukom u kaznenom prostoru, a Pjaca na oproštaju od Maksimira sigurno zabio i svoj drugi pogodak. Potpuni preokret dogodio se u 79. minuti kada je Machado golom s ruba kaznenog prostora razriješio sve dvojbe oko prolaza u treće pretkolo. Machado je pucao, a lopta se potom odbila od bloka i prevarila gostujućeg vratara za 3:2.

U 85. minuti teren je uz ovacije navijača napustio Marko Pjaca koji se na sjajan način oprostio od modrog dresa. Hrvatski reprezentativac karijeru će nastaviti u dresu talijanskog prvaka Juventusa.