Osijek uz dosta muke

Dinamo slavio i sačuvao prednost pred Hajdukom i Rijekom

Šesto kolo Hrvatski Telekom Prve lige kompletirano je utakmicama na Maksimiru i u Gradskom vrtu.

U posljednja dva susreta šestog kola HNL-a pobjede su upisali Dinamo protiv Slaven Belupa (2:0) i Osijek protiv Inter Zaprešića (3:0).

Između utakmica play-offa Europske lige Zagrepčani i Osječani su tri nova prvenstvena boda.

Lakše je do njih došao Dinamo s obzirom da je u ranoj fazi utakmice, u 20. minuti, Ivan Fiolić zabio za vodstvo protiv Slavena. U 67. minuti je igrač utakmice Fiolić ubacio u šesnaesterac gdje je najviši u skoku bio Amir Rrahmani i glavom pogodio suprotni kut.

Osijek se sve do 65. minute mučio protiv Intera. Tada je Andrej Šimunec poentirao glavom, a četiri minute kasnije Muzafer Ejupi bježi obrani gostiju i riješio pitanje pobjednika. U 90. minuti je Vedran Dalić postigao autogol.

U ranije odigranom susretu Hajduk je svladao Rudeš u Kranjčevićevoj.