Isključen Kolinger

Dinamo pobijedio Lokomotivu i praktički može slaviti naslov prvaka

U sklopu 16. kola HNL-a na Maksimiru su se sastali klubovi koji su u prijateljskim odnosima.

Dinamo je u 16. kolu HNL-a na Maksimiru svladao Lokomotivu s 1:0 i upisao 12. prvenstvenu pobjedu ove sezone.

Strijelac vodećeg pogotka bio je Ivan Fiolić u 18. minuti nakon što je Borna Sosa prošao po lijevoj strani i pronašao ga na pet metara od gola Lokomotive.

Nekoliko prilika koje su stvorili gosti vrlo dobro je obranio Dinamov vratar Dominik Livaković. Najbolje šanse za Dinamo su promašili Gojak i Henriquez.

U 80. minuti isključen je zbog drugog žutog kartona Denis Kolinger, da bi u 90. Jan Lecjaks potvrdio trijumf Dinama.

Nakon ove pobjede Modri imaju ogromnih 12 bodova prednosti pred pratnjom i stavili su jednu ruku na pehar prvaka. S obzirom koliko im konkurencija bodova gubi na tzv. malim utakmicama, čini se nemoguće da itko prestigne Dinamo...