Modri spasili jesen

Dinamo jesenski prvak

Posljednje kolo jesenskog dijela HNL-a zasjenile su priče o namještanju utakmica. No vratimo nogomet u prvi plan; nogometaši zagrebačkog Dinama pobjedom su u gradskom derbiju sa Zagrebom osigurali jesenski naslov.

Dinamo je s 3:1 pobijedio Zagreb golovima Balabana (28), Sammira (55) i Mandžukića (64), dok je za Zagreb strijelac bio nekadašnji igrač Modrih Davor Vugrinec sedam minuta prije kraja.

U Zaprešiću su nogometaši varaždinskoga Varteksa svladali Inter sa 3:2 pred 800 gledatelja. Gosti su poveli u sedmoj minuti golom Brezovca, no domaćin je preokrenuo pogocima Grgurovića (27) i Kukeca (54). Ipak, Varaždinci su pobijedili zgodicima u zadnjih desetak minuta. Prvo je Novinić izjednačio u 83., a Mujanović golom u posljednjim trenucima susreta donosi pobjedu Krojačima.

Pobjedu Croatije iz Sesveta nad Zadrom u Kranjčevićevoj je gledalo nevjerojatnih 100-injak navijača. Gosti su poveli golom Terkeša (12), no Sesvećani su sve okrenuli zgodicima Juroša (12), Jurakića (56) i Jurina (71).

U Osijeku su nogometaši Osijeka i koprivničkog Slaven Belupa igrali 0:0 pred 2000 gledatelja, a Rijeka je na Kantridi svladala vinkovačku Cibaliju s 1:0. Pred 800 gledatelja strijelac jedinog pogotka bio je Fernandez (48).