Domaćini poveli, ali...

Derbi začelja bez pobjednika: Rudešu bod iz Vinkovaca, Budimir treći strijelac HNL-a

Vremenske prilike u gradu na Bosutu ovog su puta dozvolile odigravanje vrlo bitnog dvoboja u borbi za ostanak.

U Vinkovcima je odigrana odgođena utakmica 23. kola HNL-a između Cibalije i Rudeša, a završilo je 1:1.

Ishod je to nakon kojeg je razmak između pretposljednje i posljednje momčadi na ljestvici ostao isti: 3 boda.

U prvom poluvremenu golova nije bilo, a prvi su put do suparničke mreže pronašli domaćini. U 55. minuti strijelac je bio Josip Barišić.

Šest minuta kasnije zagrebački sastav izjednačio, zabio je njihov najbolji strijelac Mario Budimir kojemu je to bio 10. prvenstveni pogodak i trenutno je treći golgeter HNL-a, iza Rijekinog Brazilca Hebera i Dinamova Alžirca Soudanija koji su postigli po 12 golova.

U idućem kolu i Cibaliju i Rudeš čekaju teške zadaće - Vinkovčani će u goste Rijeci, a Rudeš Dinamu.