Stara Dama na -4

Del Piero donio novu pobjedu Juventusu

Torinski Juventus iskoristio je kiks Inter protiv Cagliarija u 18. kolu talijanske Serije A. Trijumfom protiv Siene Stara Dama približila se na samo 4 boda zaostatka.

Do sedme domaće pobjede i 12. ukupno ove sezone Juventus je predvodio kapetan Alessando Del Piero. Protiv slabašne Siene Juve je slavio s minimalnih 1-0, a jedini gol na utakmici zabio je Del Piero u 33. minuti utakmice iz slobodnog udarca. Sedmi je to njegov prvenstveni gol ove sezone.

Napoli je kod kuće upisao i osmu pobjedu u devet odigranih utakmica (uz jedan remi) protiv Catanije rezultatom 1-0, a strijelac pobjedonosnog gola bio je Christian Maggio u 80. minuti.

Fiorentina je protiv Leccea očekivala sigurnu pobjedu, ali je umjesto nje doživjela prvi domaći poraz ove sezone. Lecce je slavio 2-1 golovima Guillerma Giacomazzija i Josea Ignacija Castilla.

Najučinkovitiji igrač 18. kola svakako je Makedonac Goran Pandev koji je u gostujućoj pobjedi Lazija kod Reggine 3-2 zabio “hat trick”, dok razloga za zadovoljstvo ima i napadač Bologne Marco Di Vaio, koji je u domaćem remiju svoje momčadi s Chievom 1-1 zabio izjednačujući gol, svoj 13. ove sezone, čime je preuzeo vrh ljestvice najboljih strijelaca.

Serie A, 18. kolo:

Bologna – Chievo 1-1 (Di Vaio 45-11m / Pellissier 43)

Fiorentina – Lecce 1-2 (Melo 24 / Giacomazzi 6, Castillo28)

Juventus – Siena 1-0 (Del Piero 33)

Napoli – Catania 1-0 (Maggio 80)

Palermo – Atalanta 3-2 (Miccoli 22, Bresciano 39, Cavani 81 / Floccari 65, Pinto 78)

Reggina – Lazio 2-3 (Corradi 4-11m, Cozza 63 / Pandev 14, 21, 76)

Udinese – Sampdoria 1-1 (Domizzi 62 / Delvecchio 57)

Redoslijed: 1. Inter 43, 2. Juventus 39, 3. Milan 33 (-1), 4. Napoli 33, 5. Genoa 32, 6. Lazio 30...