Bayern pregazio Sporting

Defanzivni Liverpool šokirao Bernabeu

Elitno klupsko natjecanje ponudilo nam je nova iznenađenja. U večerašnjim utakmicama osmine finala Lige prvaka imali smo prilike vidjeti čvrstu igru i pobjedu u gostima Liverpoola u Madridu, gaženje Sportinga u režiji Bayerna, remi Villareala i Panathinaikosa te novi Hiddinkov trijumf na Stamford Bridgeu protiv Juventusa.

Liga prvaka posebno je natjecanje, koje čini se od svih momčadi najviše odgovara Liverpoolu. Zanimljivo, u Premiershipu se svake godine muče s klubovima snage Stoke Cityja, Wigana i West Hama, da bi u elitnom europskom natjecanju, kad se traži čvrst nogomet na rezultat, Redsi uvijek proigrali, pa Benitezovu momčad s pravom mnogi smatraju jednim od favorita.

Real Madrid zabilježio je devet pobjeda zaredom u domaćoj ligi, no čvrst Benitezov bedem na Santiagu Bernabeu pokazao se kao prevelik izazov za Los Galacticose. Kraljevski klub jednostavno nije mogao stvoriti šansu svih 90 minuta Liverpoolu, da bi Englezi na kraju dočekali trenutak neopreznosti nakon prekida i u 82. minuti Benayoun je gostima donio pogodak i veliku prednost pred uzvrat na Anfieldu.

Juande Ramos čini se da je pred još jednim ružnim engleskim iskustvom, nakon neuspješne avanture u Tottenhamu koja je završila krajem prošle godine…

Bayern iz Muenchena u prvenstvu njemačke igra vrlo slabo i niže poraz za poraz, no u Ligi prvaka čvrsti Nijemci pokazali su jedno sasvim drukčije lice. U Lisabonu su jadnom Sportingu utrpali pet komada i tako osigurali prolazak dalje već nakon prve utakmice osmine finala. Strijelci su bili dvaput Ribery i Tony, jednom Klose.

Guus Hiddink dobro je posložio Chelsea u posljednja dva tjedna, koji ponovo pokazuje šampionske karakteristike. Protiv opasnog talijanskog Juventusa ostvarila je Abramovičeva 'igračka' minimalnu pobjedu 1:0, a junak je bio Didier Drogba, strijelac u 12. minuti. Ranierijevoj staroj dami u uzvratu neće biti lako, ali Juventus nikad nije dobro prerano otpisati.

Villareal je bio izraziti favorit protiv Panathinaikosa, no stvari su se zakomplicirale nakon iznenađujućeg remija 1:1 na El Madrigalu. Gosti iz Grčke poveli su superpogotkom Karagunisa u 59. minuti i napravili velik posao pred uzvrat, a 'Žuta podmornica' tek je uspjela izravnati u 67. golom Rossija. Čeka nas vatrenih 90 minuta u Ateni.

Uzvratne utakmice igraju se za dva tjedna.