Dalje ide i United

Debi iz snova: Van Dijk donio Liverpoolu prolaz protiv Evertona!

U prvim utakmicama četvrtog kola FA kupa dva najslavnija engleska kluba prolaz su izborili pogocima u samom finišu.

Nogometaši Liverpoola plasirali su se u 4. kolo FA kupa nakon što su na svom stadionu, u velikom gradskom derbiju, slavili protiv Evertona s 2:1.

Merseyside derbi, ovaj puta u FA kupu, ponudio je dosta uzbuđenja i dramatike.

Poveo je Liverpool u 35. minuti pogotkom Jamesa Milnera iz kaznenog udarca, a Everton je izjednačio preko Islanđanina Gylfija Sigurdssona u 67. minuti. Šest minuta prije kraja gol za Redse zabio je Virgil van Dijk, kome je to bila prva utakmica za Liverpool uopće nakon što je došao iz Southamptona u rekordnom transferu.

Dejan Lovren kod Livepoola i Nikola Vlašić kod Evertona su utakmicu odgledali s klupe.

U drugom dvoboju Manchester United je na Old Traffordu slavio protiv drugoligaša Derby Countya s 2:0, ali tek u samoj završnici golovima Lindgarda (84) i Lukakua (90).