'Debeli' opet u akciji: Dva gola glavom u par minuta

Čak 16 golova u 24 utakmice nije loše za nekoga tko se u ožujku vratio na teren nakon operacije koljena. Dva nova, i to oba glavom, Ronaldo je za Corinthians zabio Sport Recifeu u 11. kolu brazilskog prvenstva...

33-godišnji je brazilski veteran preokrenuo uvodno vodstvo gostiju u 2-1 prednost Corinthansa golovima u 27. i 35. minuti. Na 3-1 povisio je Cristian, no gosti su se vratili na 3-3 pogotcima Vandinha. Ipak, 10 minuta prije kraja utakmice konačnih 4-3 za Corinthians postavio je Moradei.

'Ne sjećam se da sam ikad dva gola na istoj utakmici zabio glavom. Očito se ovdje događaju nevjerojatne stvari', rekao je nekoć najbolji svjetski nogometaš, koji je s nova dva gola stigao do brojke od 16 golova u 24 službena nastupa za klub iz Sao Paula.

Zabija, dakle, 0.67 golova po utakmici. Gledajući samo golove u Seriji A, Ronaldo ih je zabio pet u šest nastupa. Ponajviše zahvaljujući njemu Corinthians se nakon 11 kola probio na šesto mjesto ljestvice 20 brazilskih prvoligaša.